Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 10:51 Bu haber 488 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK SPORU HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ
- Haberi
VALİ KOCABIYIK SPORU HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ

• Vali Funda Kocabıyık: “Hayatın her alanında spor” düşüncesi ile okullarımıza ve amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermekteyiz"
İl Özel İdaresi tarafından; Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ayrılan ödenek doğrultusunda, 45 okul 35 amatör spor kulübüne spor malzemesi verildi.
Merkez spor salonun düzenlenen törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan 100 bin TL’lik kaynakla İl’deki okul ve amatör spor kulüplerine katkı sağladıklarını kaydetti. 
Kentte her yaşta kişinin spor yapması için çalışma yürüttüklerini belirten Vali Funda Kocabıyık, “Fiziksel ve sosyal gelişimden bilişsel ve ruhsal gelişime kadar pek çok alanda insanlara olumlu katkılar sunan spora, toplum olarak her geçen gün daha fazla önem verdiğimizi görmek bizlere mutluluk vermektedir. Uluslararası müsabakalarda kazandıkları başarılar ile Ülke olarak bizlere büyük bir gurur ve mutluluk yaşatan sporcularımızın küçük yaşlarda amatör olarak başladıkları spor dallarında yeteneklerini geliştirdikleri, azimle ve sabırla çalışmalarına devam ettikleri görülmektedir.
Spor, günlük hayatımızda daha fazla gündemimizde oldukça toplum olarak daha sağlıklı daha üretken ve daha çalışkan olma yolunda hızla ilerleyeceğimizi düşünüyorum.
Çağımızda birçok hastalığın temelinde hareketsizlik ve düzensiz beslenme gelmektedir. Bu hastalıklarla mücadele konusunda özellikle küçük yaşlarda çocuklarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor.
Ayrıca spor yapan çocukların, ileriki yaşlarında daha stratejik düşünebildiği ve bununla birlikte liderlik özelliklerini daha yetkin bir şekilde kullandıklarını da belirtmek isterim” dedi. Konuşmaların ardından temin edilen spor malzemeleri, öğrencilere ve kulüp temsilcilerine teslim edildi.
Törene Vali Yardımcısı Ayşe Şeyda Çağlar, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Onur Özaydın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, daire müdürleri, öğrenciler ve spor kulüpleri temsilcileri katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK, SPORU, HER, ZAMAN, DESTEKLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı