Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:07 Bu haber 1856 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK KADINLAR GÜNÜNÜ TARLADA KUTLADI
• Uşak Valisi Funda Kocabıyık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Tarım İşçisi Kadınlarla Çapa Yaptı.
- Haberi
VALİ KOCABIYIK KADINLAR GÜNÜNÜ TARLADA KUTLADI

Vali Funda Kocabıyık, Merkez ilçeye bağlı Koyunbeyli köyü yakınlarındaki bir haşhaş tarlasında gündelikçi olarak çalışan kadınları ziyaret etti. Kadın işçilerle sohbet edip, yer sofrasında yemek yiyen Kocabıyık, kadın işçilerle birlikte  çapa yaptı. 

Tarlada çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadınlara çeşitli hediyeler veren vali Funda Kocabıyık, 8 Mart'ta emekçi kadınlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kadınların tarlada, fabrikada, evde, toplumun her alanında fedakarca çalışıp ürettiğini belirten Vali Funda Kocabıyık, her fırsatta kadınlarla bir araya geldiğini, onların vatan sevgisini, üretme azmini görmenin kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Vali Funda Kocabıyık, "Türkiye, büyüyüp güçlendikçe daha çok dış tehditle karşı karşıya kalmasına rağmen  kadınıyla erkeğiyle üreterek büyük bir ülke olmayı başardık. Milli ve manevi duygularla hep birlikte çalışmaya devam ettikçe ülkemiz bugünün ve yarınların parlayan yıldızı olmaya devam edecektir. Türkiye genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle her geçen gün daha büyük ve daha güçlü bir ülke olacaktır." dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK, KADINLAR, GÜNÜNÜ, TARLADA, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı