Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 18:25 Bu haber 786 kez okundu
 
VALİ KOCABIYIK, DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI
- Haberi
VALİ KOCABIYIK, DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

İzmir Valiliği (BHİ)  Düzensiz göç olaylarına ilişkin istatistiki bilgiler ve Ege Denizi’nde olası düzensiz göç olaylarının engellenmesi için, İzmir Valiliği koordinatörlüğü ve Vali Erol Ayyıldız’ın ev sahipliğinde 11. Bölge Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısının ilki gerçekleştirildi. 

Bölge düzeyinde gerçekleştirilen toplantıya, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Valisi Esengül Civelek, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Denizli Valisi Hasan Karahan, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Düzensiz Göçle Mücadele Daire Başkanı Ramazan Seçilmiş, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanları ile İl Göç İdaresi Müdürlerinden oluşan heyetler katıldı. 

Düzensiz göçe yönelik son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, düzensiz göç ile mücadele amacıyla alınan tedbirler kapsamında sınırlarımızın güvenliğinin sağlanması ve etkili yol kontrollerinin yapılması konuları değerlendirildi. 

11. Bölgede yer alan İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak ve Denizli il sınırında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler ve istatistiki bilgiler paylaşıldı.

Başta mülki amirler olmak üzere MİT, Emniyet, Jandarma, Göç İdaresi ve Sahil Güvenlik birimleri arasında her kademede sürdürülen koordinasyon ve işbirliğinin daha da artırılacağı ve düzensiz göçle mücadelenin önümüzdeki süreçte de kesintisiz devam edileceği aktarıldı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: VALİ, KOCABIYIK,, DÜZENSİZ, GÖÇLE, MÜCADELE, KOORDİNASYON, TOPLANTISINA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı