Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 10:08 Bu haber 750 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK’TAN HAYVANSEVERLERE MAMA DESTEĞİ
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK’TAN HAYVANSEVERLERE MAMA DESTEĞİ

Karayolları 25. Şube Şefliği bahçesinde hayvansverlerle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere temin edilen 1200 kilogram mamayı teslim etti. 

Etkinlikte hayvanseverlerle sohbet eden Vali Funda Kocabıyık,  pandemi sürecinde sokak hayvanlarının mağdur olmaması için özen gösterdiklerini, bu süreçte kendilerine destek olan Uşaklı hayvanseverlere teşekkür etti. 

Dünyanın sadece insanlara ait olmadığını, insanların aynı havayı soluduğumuz diğer canlılardan da sorumlu olduklarını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, "Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak, onlara merhamet göstermek iyi bir insan olmanın da gereği. Covid-19 salgını döneminde ilimiz genelinde sokak hayvanlarına gerekli özeni gösterdik.

Bu dönemde duyarlı vatandaşlarımız da bizlerle birlikte sokak hayvanlarını beslemekle ilgili büyük çaba verdi. İlimizde pandemi sürecinde hayvanseverlerimiz sosyal medya üzerinden bir araya gelerek her gün düzenli olarak besleme çalışması yaptı. Bu duyarlı davranışlarından dolayı hayvanseverlere teşekkür etmek amacıyla onlarla bir araya gelerek, sokak hayvanlarımız için temin ettiğimiz 1200 kilogram mamayı hayvanseverlere teslim ettim. Sokak hayvanlarını düşünen, yardım eden, ihtiyaçlarını karşılayan tüm insanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" dedi. 
Etkinlikte Vali Funda Kocabıyık'a, Vali Yardımcıları Hüseyin Demirbaş, Meral Batı Demirbaş, Adem Uslan eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK’TAN, HAYVANSEVERLERE, MAMA, DESTEĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı