Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:31 Bu haber 842 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Vali Funda Kocabıyık, ilçemizde Hamamboğazı Termal Turizm alanında Banaz Belediyesince inşa edilen termal tesislerde incelemelerde bulundu.

Vali Funda Kocabıyık; “Hamamboğazı, doğasıyla termal turizmin parlayan yıldızı olacak” dedi.

Tesislere gelişinde Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, tesisleri gezerek Belediye Başkanı Zafer Arpacı'dan bilgi aldı.

Banaz çayının hemen kenarında, ormanlık alan içinde yer alan Hamamboğazı termal turizm alanının önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık, “Hamamboğazı termal turizm alanı doğa ile içe içe olmanın yanı sıra, İzmir-Ankara kara yolu üzerinde, Uşak Havalimanı ve Zafer Havalimanına yakın mesafede olması ile de ulaşım yönünden önemli  bir avantaja sahiptir.

Saniyede 268 litre debisi ve 68 derece sıcaklığı ile önemli bir potansiyele sahip olan Hamamboğazı termal turizm alanında, Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 18 parsel turizm tesisi alanı olarak onaylanmıştır. Bu parseller yatırımcılarını beklemektedir. Bu önemli potansiyelin en kısa sürede verimli şekilde değerlendirilmesi gerekir. İşte bu kapsamda Banaz Belediyemiz ilk büyük adımı atarak, doğa harikası bu güzel alanda Banaz Belediyesi Termal Tesislerinin yapımını tamamlamıştır. Bu güzel ve konforlu tesislerin vatandaşlarımızın hizmetine sunulması, Hamamboğazı termal alanında yeni  turizm tesislerinin yapımı için bir kıvılcım olacaktır. Tesislerin şimdiden ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Funda Kocabıyık, Hamamboğazı termal tesislerindeki incelemelerinin ardından Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı'ya iade-i ziyarette bulunarak, çalışmalarında başarılar diledi.
Banaz Belediyesi ziyaretinin ardından Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Güngör Oral’ı makamında ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, görevinde başarılar diledi.
Vali Funda Kocabıyık, ziyaretlerin ardından ilçemizden ayrıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK, İLÇEMİZİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı