Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 11:52 Bu haber 1517 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Funda Kocabıyık İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü (AFAD) ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde, İl AFAD Müdür Vekili  Hüseyin Yıldırım’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali Funda Kocabıyık, olası bir afet anında kullanılacak ekipmanları inceledi.

İnceleme ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık, Uşak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün afetlere disiplinli ve planlı şekilde müdahale edecek donanım ve kapasiteye sahip olduğunu kaydetti.

Afet ve acil durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmanın önemli olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, " AFAD bünyesinde görev yapan personelin en yüksek performans ile görevini yerine getirmesi, olay mahalline gerekli araç ve gereçlerle en kısa sürede intikali ve müdahalesi hayati önem taşımaktadır.  AFAD acil durumlara müdahale, arama – kurtarma ve yardım faaliyetlerinde ülkemizin en önde gelen kuruluşlarındandır. İl Müdürlüğünde görevli personelimiz afetlere müdahale etmek üzere araç ve gereçleriyle 24 saat hazır durumdadır. Özverili bir şekilde görevlerini yerine getiren AFAD personelimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.
İncelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık'a Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK, İL, AFET, VE, ACİL, DURUM, MÜDÜRLÜĞÜNDE, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı