İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
T.C. ADALET BAKANLIĞI
T.C. ADALET BAKANLIĞI
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:42 Bu haber 958 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK GAZETECİLERİ UNUTMADI
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK GAZETECİLERİ UNUTMADI

• Vali Funda Kocabıyık, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle, ilimizdeki basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Vali Funda Kocabıyık, basının toplumların vazgeçilmez unsurlarından olduğunu vurguladı.

Vali Kocabıyık “Basın, sadece haber alma hakkının temsilcisi değil aynı zamanda bireylerin hak ve hürriyetlerinin korunması, kamuoyunun bilinçlendirilmesi, huzur ve güven ortamının güçlendirilmesi, kültürel etkileşimin sağlanmasında ve toplum içerisinde ortak bir anlayışın oluşturulmasında önemli bir misyon üstlenmektedir. Her türlü zor koşulda dahi  olayları doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan, toplumun ortak sesi olan gazetecilik mesleği kamuoyunun vicdanını temsil etmektedir.” dedi.

Medyanın, toplumun bilinçlenmesinde ki önemine değinen Vali Funda Kocabıyık, “İletişimin hızla küreselleştiği günümüzde insanlığın geleceği bakımından farklı görüş ve düşüncüleri nesnel bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır.

Milletçe yakaladığımız güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Cumhuriyetimizin temel değerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmak, başta basın camiası olmak üzere, hepimizin önceliği olmalıdır.

Toplumsal gelişmemizde, demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini çağdaş imkânlarla daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz.

Milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olan, özveri ile çalışan, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile görev yapan siz kıymetli basın mensuplarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
  Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından basın mensupları ile sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK, GAZETECİLERİ, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı