Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 10:03 Bu haber 1965 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK, 24. EMITT FUARI STANDINDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK, 24. EMITT FUARI STANDINDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT 2020), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 24. kez kapılarını ziyarete açtı.

Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'nın açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Vali Açılış töreninin ardından Uşak standına geçen ve misafirlerini ağırlayan Vali Funda Kocabıyık, dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan EMITT ile ilgili yaptığı değerlendirmede “90 ülkeden çeşitli kurum ve şirketlerin temsil edileceği fuarda çeşitli kurum ve kuruluşlar, turizm firmaları, sektör temsilcileri binlerce ziyaretçi ile buluşacak, bir araya gelecek. Fuar, 30 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihleri arasında açık olacak. EMITT 2020’de hazırladığımız stantta ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacağız. 6. Salon D 520 nolu alanda yer alan standımızda termal kaynaklarımız, Ulubey Kanyonları, cam teras, antik kentler, tarihi yapılar gibi turizm değerlerimizin yanı sıra Uşak halısı, Eşme kilimi, Karun Hazineleri, Cirit gibi kültürel değerlerimizi de tanıtma ve sergileme imkanı bulacağız. Tüm hemşerilerimizi ve fuara katılan tüm ziyaretçilerimizi standımıza bekliyoruz” dedi.

Vali Funda Kocabıyık Uşak standının açılmasıyla birlikte Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Onur Özaydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Selim Kandemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş, belediye meclis üyeleri, oda ve meslek kuruluşları üyeleri ile bir araya geldi.
EMITT Fuarı’nın Uşak’ın tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirten Vali Funda Kocabıyık, “Ülke olarak, Uşak olarak turizmden daha yüksek gelir elde etmek için fuarlara katılımı ve tanıtım çalışmalarını önemsiyorum. Fuardaki Uşak standımıza hemşehrilerimiz ve fuara gelen ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Fuarlar sektörel anlamda tarafların buluşması, işbirliği ve tanıtıma imkân sağlaması açısından önemli alanlardır. Uşak Valiliğimiz koordinasyonunda gerçekleştirilen fuara katılım sürecimize katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlarımıza, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Funda Kocabıyık basın yayın kuruluşlarına verdiği röportajın ardından, halı kilim standlarını, tarhana tanıtım standını da gezerek fuara gelen ziyaretçilerle de bir süre sohbet etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK,, 24., EMITT, FUARI, STANDINDA, MİSAFİRLERİNİ, AĞIRLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı