Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 09:26 Bu haber 577 kez okundu
 
UTKGD’DE TOPLANTI
UŞAK TANITIM VE KÜLTÜR GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ’NİN KONRESİNDE BAŞKAN KEYVANOĞLU İLE DEVAM KARARI ÇIKTI
- Haberi
UTKGD’DE TOPLANTI

Uşak’ta gönüllü olarak tarih ve kültür çalışmaları yapan, Uşak kültürünü yaşatmak ve tanıtmak için kurulan UTKGD 3. Olağan genel Kurulu, Uşak Şehit ve Gazi Aileleri yaşatma Derneği binasında (Çeceli Kara Murat Evi) yapıldı. Pandemi kurallarına uyularak yapılan genle kurulda yönetim seçimine tek liste ile gidildi.

Kongrede bir konuşma yapan Başkan Mehmet Keyvanoğlu, “Uşak kültürü için çalışmalar yapmak amacıyla kurulan derneğimiz hiç bir yerden hiçbir maddi destek almadan faaliyetlerine devam etmektedir. Tek gelir kaynağımız üye aidatlarımızdır. İlimizin tüm köylerini adım adım gezerek derlediğimiz bilgilerin bütün masrafları hepimiz cebimizden karşılamaktayız. Destek olan kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Faaliyetler hakkında aktarılan bilgilerin ardından seçimlere geçildi. Başkanlığa yeniden Mehmet Keyvanğlu seçilirken 2 Banazlı gönüllünün yer aldığı yönetim ve kurulu da şu isimlerden oluştu:
İmren Aytekin, Ramazan Taylan, Ceyhan Bitik, Mustafa Zeki Ada,
Denetleme Kurulu: Mehmet Karayaman, Derya Acar ve Hasan Reşit Şafak. Üyelerine kendisine ve ekibine gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür eden Başkan Keyvanoğlu, “Sizlerin güvenine layık olmak için bu dönemde daha çok çalışarak güzel Uşak’ımızı dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: UTKGD’DE, TOPLANTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı