İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 11:48 Bu haber 920 kez okundu
 
UŞAK VALİLİĞİ'NDEN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ
- Haberi
UŞAK VALİLİĞİ'NDEN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Uşak Valiliği yaptığı basın açıklamasıyla vatandaşları bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yayınladı.

Yapılan açıklama ise şu mşekilde; Bilindiği üzere Çin Halk Cumhuriyetinde başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da Pandemi ilan edilen corona virüsünün Ülkemize de girişini engellemek amacıyla alınan önlemler kapsamında Uşak Valiliği Ticaret İl Müdürlüğünce yaygın olarak yürütülen piyasa gözetim faaliyetleri bu defa hijyenik (maske, eldiven, dezenfektan, kolonya, vb) ürünleri de içerecek şekilde genişletilmiştir.
Son 10 gün içerisinde hem merkez hem de ilçelerimizde bugüne kadar 60 adet eczane, ecza deposu, temizlik ürünü satan market ve işyerlerinde 95 ürün grubu bazında denetim yapılmış olup denetim sonuçları anlık olarak Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne bildirilmiştir. Aynı zamanda gerek CİMER gerekse HFA (Haksız Fiyat Artışı) sistemine düşen şikâyetlerle ilgili olarak anında denetim gerçekleştirilmiş ürün alış ve satış belgeleri temin edilerek tutanağa bağlanmıştır. Piyasa gözetim faaliyetlerimiz İl Müdürlüğümüz elemanlarınca iki grup halinde gerçekleştirilmeye devam etmektedir. Bu denetimlerin yanında özellikle gıda ürünlerinde görülmeye başlayan haksız fiyat artışları da denetim ve gözetim planımız kapsamına alınmış bu konuda da çalışmalarımız başlamıştır.
Vatandaşlarımızın sağlık hassasiyetlerini fırsat bilerek mal ve hizmet fiyatlarını haksız yere arttıran işyerleri hakkında denetim sonuçlarına göre gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın da haksız fiyat artışı şikâyetlerini
- Ticaret Bakanlığı Haksız Fiyat Artışı Sistemi (cep telefonu mobil uygulaması mevcuttur)
-CİMER
-ALO 175 Tüketici Hattı ve
-Ticaret İl Müdürlüğüne başvurarak iletmeleri önem arz etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: Editör:
Etiketler: UŞAK, VALİLİĞİ'NDEN, KORONAVİRÜS, ÖNLEMLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı