Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 11:03 Bu haber 621 kez okundu
 
UŞAK’TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
- Haberi
UŞAK’TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Geçen hafta okulların açılmasının ardından bu hafta Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda İlköğretim Haftası programı düzenlendi.
Törende konuşma yapan Uşak Valisi Funda Kocabıyık ; İl genelinde 48 adet eğitim kurumumuzun yaklaşık 3 milyon 624 bin lira karşılığında tadilatı tamamlandı. Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı'na sunulan projeler ile de 1 milyon 450 bin lira değerinde hibe desteği alınarak ilimize 5 adet "Kendin Yap Atölyesi" kazandırılması konusunda önemli adım atıldı. Bu çalışmaların tamamı, eğitimin baş öznesi olarak gördüğümüz çocuklarımız içindir" dedi.
Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise yeni Eğitim-Öğretim yılında il genelinde 311 okul, 4 bin 274 öğretmen ve 57 bin 599 öğrenci ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlandığını ifade etti. Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları gösterileri sergiledi. Kutlama Programına Uşak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, Uşak İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, veliler ve öğrenciler katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK’TA, İLKÖĞRETİM, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı