Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 09:44 Bu haber 2320 kez okundu
 
UŞAK’TA İLK BAYAN FUTBOL TAKIMI KURULDU
- Haberi
UŞAK’TA İLK BAYAN FUTBOL TAKIMI KURULDU

Uşak’ta ilk defa U-17 kız futbol takımı kuran Selvioğluspor Eskişehir’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılabilirse gelecek yıl Uşak’ı 3. Ligde temsil edecek.
Bir hafta kalacakları turnuvaya gitmek için destek isteyen Kulüp Başkanı Halil İbrahim Şentürk: “Dört sezondur başkanlık yapıyorum en çok sıkıntıyı bu dönem çekiyorum, gerekirse çocuklarımın harçlığından kesip üniversiteli gençlerimizin cebine para koyuyorum. Yetkililerden yardım istediğimde biz erkeklerle uğraşamıyoruz kızlar nereden çıktı diyorlar” dedi.
Takımın oluşturulmasında büyük çaba sarfeden ve ilçemizde amatör kulüplerde oynayan Aydın Kaya, kulüpleşmek için birkaç takımla görüştükten sonra Selvioğluspor başkanı İbrahim Şentürk’ün bu işe kayıtsız kalmadığını söyledi.
Kulüp Başkanı Şentürk; “Takımımız bu ayın yirmisinde Eskişehir’de grup maçlarına çıkacak, orada bir hafta kalmamız gerekiyor. Oteller bir ton para istedi. Sağ olsun Uşak il Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz yardımcı oldu kızlarımız orada KYK yurtlarında kalacaklar orası bile 4-5 bin lira gibi bir para tutuyor. Bir sonraki yıl ise takımımız 3. Ligde top koşturacak. Biz  konuyla ilgili olarak yetkilerle görüştüğümüzde biz erkeklerle uğraşamıyoruz bayanlar nereden çıktı diyorlar. Ama ülkemize kadın erkek eşitliği var, artık bizim sesimizi duymalarını istiyorum. Bir tek Selvioğluspor olarak değil bütün amatör kulüplere maddi destek sağlanmasını istiyorum” ifadelerini kullanırken “Banaz’da futbol oynamak isteyen kızlarımız varsa onları da aramızda görmek istiyoruz, buyursunlar gelsinler” dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK’TA, İLK, BAYAN, FUTBOL, TAKIMI, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı