Haber Detayı
06 Ekim 2020 - Salı 15:50 Bu haber 504 kez okundu
 
UŞAK’TA HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI
- Haberi
UŞAK’TA HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI

Vali Funda Kocabıyık, Jandarma Genel Komutanlığı'na ait helikopterle Uşak ili ve ilçelerinde trafik denetimine katıldı.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için yapılan denetimlerin önemine değinen Vali Funda Kocabıyık, “Dünyanın hızlı değişimine paralel olarak trafikteki araç sayısı da aynı oranla artmaktadır. Bunun sonucunda trafik güvenliği günümüzün en önemli sorunlarından biri hâline gelmiştir. Her geçen gün artan trafik yoğunluğu nedeniyle maalesef birçok trafik kazası meydana gelmekte, can ve mal kayıplarına sebep olmaktadır. 
Bu nedenle, olası trafik kazalarının en aza indirilmesi, trafik düzeninin ve güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetim faaliyetleri kapsamında sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak, sürekli ve üst düzeyde tutulabilmek için havadan trafik denetimi gerçekleştirdik.
Aydın Jandarma Filo Komutanlığı tarafından görevlendirilen helikopterle, 595-11 nolu Uşak-Denizli devlet yolu Sivaslı ilçesi bölümü, 64-25 nolu Sivaslı-Karahallı il yolu, 64-26 nolu Karahallı-Ulubey il yolu, 64-50 Ulubey-Eşme il yolu, 64-55 nolu Eşme-Takmak-Örencik-Uşak il yolu, D-300 İzmir-Uşak Devlet yolu “Jandarma Yol Kontrol Noktası”, D-300 Uşak-Afyonkarahisar devlet yolu “Polis Yol Kontrol Noktası” güzergâhında gerçekleştirdiğimiz  denetimde havadan tespit edilen ihlaller, yol güzergâhında konumlanan 6 Jandarma Trafik Timi ve 5 Asayiş Timi’ne bildirilip gerekli işlemler yapıldı.
Trafik güvenliğinin sağlanması ve kazalara karşı önlem almak, can kayıplarını ve yaralanmaları en az seviyeye indirmek, sürücü davranışlarını olumlu yönde değiştirmek amacıyla havadan ve karadan denetimlerimizi sürdüreceğiz. Ancak emniyet ve jandarma ekiplerimizin bu denetimlerinin yanı sıra ülke genelinde trafik güvenliğinin sağlanması için vatandaşlarımızın da trafik kurallarına duyarlı olmaları gerekmektedir. Trafikte yapılan hatalar kazalara sebebiyet vermekte, kazalar ise telafisi mümkün olmayan üzücü sonuçlar doğurmaktadır. Lütfen trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım.”
Gerçekleştirilen havadan trafik denetimine Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: UŞAK’TA, HELİKOPTERLE, TRAFİK, DENETİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı