Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 10:21 Bu haber 367 kez okundu
 
UŞAK’TA DOĞAYA 2 BİN KEKLİK SALINDI
- Haberi
UŞAK’TA DOĞAYA 2 BİN KEKLİK SALINDI

Vali Funda Kocabıyık, “Doğaya saygı duymaya, doğa ile uyum içinde yaşamaya mecburuz.”

Vali Funda Kocabıyık, doğal dengenin korunması adına Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından üretilen 400 adet kekliği tarihi Clandras Köprüsünde doğaya saldı.

Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Karahallı Kaymakamı Önder Çengel,  İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir,  Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin’in katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Vali Funda Kocabıyık, “Tabiatta, doğal dengenin korunması çok önemlidir. Şehirleşme, sanayi atıkları, bilinçsiz tüketim maalesef tüm dünyada tabiatın doğal dengesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu nedenle biz de Uşak’ta doğal dengenin korunmasına katkılar sağlamak için her yıl 2 bin kekliği ilimizin çeşitli bölgelerinde doğaya salmaktayız. Bugün Tarihi Clandras Köprüsü bölgesinde 400 kekliği doğaya saldık. Karahallı ilçemiz sınırları içinde yer alan bölgede Tarihi Clandras Köprüsü yanında Pepuza antik kenti ile doğal güzellikler  iç içe yer almaktadır.  Yaptığımız bu etkinlikle kamuoyunun dikkatini ‘doğaya saygı duymaya mecbur olduğumuza’, ‘doğa ile insanın uyum içinde yaşamasına’, ‘tabiatın sadece bize ait olmadığının fark edilmesine’ çekmeyi hedefliyoruz. ” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: UŞAK’TA, DOĞAYA, 2, BİN, KEKLİK, SALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı