Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 09:39 Bu haber 583 kez okundu
 
UŞAK'TA 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
- Haberi
UŞAK'TA 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Uşak'ta, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapıldı.
Program kapsamında ilk etkinlik İsmet Paşa Caddesi'nde bulunan Tiritoğlu Parkı'nda gerçekleşti. Buradaki etkinlikte hayvan haklarına ve hayvanların önemine değinen Vali Funda Kocabıyık, sonrasında mama kapları mama doldururken sonrasında gökyüzüne beyaz güvercin bırakıldı. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Ekipleri çocuklara broşür ve hayvan baskılı balon dağıttı.
Buradaki etkinliğin ardından Kocabıyık ve beraberindeki heyet hayvan barınağına geçti. Burada öğrencilerle buluşan heyet öğrencilere gönüllü hayvan sorumlusu rozeti takmasının ardından kedi ve köpekleri besledi. 
Doğayı paylaşılan diğer canlılarla birlikte dünya üzerinde bir bütünün parçası olarak yaşanıldığını belirten Uşak Valisi Funda Kocabıyık ise insanların, diğer canlılardan da sorumlu olduğunu ancak bu sorumluluğun unutulduğunu aktardı.
Sözlerine devam eden Kocabıyık, “Varlığımızın, bizim dışımızdaki canlılara bağlı olduğu gerçeğini kesinlikle görmezden gelemeyiz. Yaşam alanlarını hızla yok ettiğimiz canlıların karşı karşıya kaldığı tehlikeler, bir yönüyle bizim de varlığımızı ve doğal dengemizi tehlikeye düşürmektedir. Bize emanet edilen her bir cana karşı taşıdığımız sorumluluk ve merhamet, insan oluşumuzun temel gerekliliğidir. Çünkü insanın özü, sevgi ve merhamettir. Kültürümüzde ve inancımızda da merhamet, hoşgörü ve saygı her zaman ön planda olmuştur ve en önemli değerlerimizdendir. Hayvanları Koruma Günü'nde doğamızı paylaştığımız bütün canlılara karşı bir farkındalığın oluşmasını temenni ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından barınaktaki hayvanların beslenmesiyle program sona erdi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK'TA, 4, EKİM, HAYVANLARI, KORUMA, GÜNÜ, ETKİNLİKLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı