Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:06 Bu haber 1001 kez okundu
 
UŞAK BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA ÖZEL PROJE
BU PROJE İLE HAYVANLAR SICAK BİR YUVAYA KAVUŞACAK
- Haberi
UŞAK BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA ÖZEL PROJE

Doğa ve hayvanlar için başlattığı birçok proje ile çevreci belediye kimliğine bürünen Uşak Belediyesi, can dostu hayvanlar için yepyeni bir çalışma başlattı. Oluşturduğu web sitesi ile hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar için özel bir hizmeti hayata geçirdi.

Özellikle zor kış şartlarına karşı sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvanlara sahip çıkarak geçtiğimiz günlerde doğaya yem bırakan, şehrin belirli noktalarına yerleştirdiği bayat ekmek toplama kutuları ve hayvan evleri ile Uşaklılardan tam not alan Uşak Belediyesi yeni bir proje başlattı. Sokak hayvanlarına Geçici Bakım Evi’nde bakan, hayvanların tüm ihtiyaçlarını karşılayan Uşak Belediyesi onları sıcak bir yuvaya kavuşturmak için bir web sitesi oluşturdu.
Barınakta bakılan sokak hayvanlarının kolay bir şekilde sahiplenilebilmesi için örnek bir çalışmaya imza atan Uşak Belediyesi resmi web sitesi üzerinden “Barınaktan Sahiplen” uzantısıyla hayvan severlerle sokak hayvanlarını buluşturdu.
Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar, oluşturulan site üzerinden sahiplenmek istediği hayvanın fotoğrafını, cinsini ve yaşını görerek bilgilerine ulaşabiliyor. Vatandaşlar site üzerinden başvuru formu doldurarak arzu ettikleri hayvanı sahiplenebiliyor.
Sahiplenmeye ilişkin koşulları site üzerinden yayınlayan Uşak Belediyesi detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar için iletişim bilgilerini de paylaştı. Uşak Belediyesi, barınaktan hayvan sahiplenmek isteyen hayvan severleri bekliyor.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK, BELEDİYESİ’NDEN, CAN, DOSTLARINA, ÖZEL, PROJE,
Yorumlar
Haber Yazılımı