Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 09:21 Bu haber 748 kez okundu
 
UŞAK BELEDİYESİ GÜNLÜK BİN MASKE ÜRETİYOR
- Haberi
UŞAK BELEDİYESİ GÜNLÜK BİN MASKE ÜRETİYOR

Uşak Belediyesi aldığı sağlık tedbirleriyle vatandaşın önemli bir ihtiyaç haline gelen steril maske üretimi için çalışmalara başladı.

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Dikim Atölyesi, alınan sağlık tedbirleri kapsamında eğitime ara verilen noktalardan birisi oldu.

Ancak sürece destek olmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Dikim Atölyesi artık steril maske üretim merkezi haline getirildi. Hijyenin her zamankinden daha büyük bir önem kazandığı kritik süreç için steril maske üretimine başlayan Uşak Belediyesi şu an günlük bin maske ile sürece destek veriyor.
Kamu kurumları başta olmak üzere önemli bir talebi karşılamayı hedefleyen maskeler 14 kurum personelinin elinden çıkıyor. Çalışmaları yerinde görmek üzere Dikim Atölyesi’ni ziyaret eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Maskelerimizin kesim, kalıp, dikim ve sterilizasyon çalışmalarının tamamı kendi personellerimiz tarafından yapılıyor. Hedefimiz bu kritik süreçte günlük maske üretim sayısını maksimuma çıkartmak.” dedi.
Çalışma ortamında sosyal mesafeden hijyen ve dezenfekte kurallarına kadar birçok kriterin uygulandığını kaydeden Başkan Çakın, personellerin önlük, maske ve galoş gibi gerekli tüm tedbirleri alarak çalıştıklarını kaydetti. Üretim sayısını özverili çalışmalarıyla gün geçtikçe artıran personellere teşekkür eden Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşaklılara seslenerek mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiğini hatırlattı. Ziyarette Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner eşlik etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK, BELEDİYESİ, GÜNLÜK, BİN, MASKE, ÜRETİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı