Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:57 Bu haber 1741 kez okundu
 
ÜNİVERSİTELİLERDEN KÖY OKULUNA KÜTÜPHANE
- Haberi
ÜNİVERSİTELİLERDEN KÖY OKULUNA KÜTÜPHANE

İlçemizin Gürlek köyünde bulunan ilkokula İstanbul Marmara Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Marmara Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu ve Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği öğrencileri tarafından kütüphane kuruldu.

Üniversiteden gelen 27 kişilik gruptaki öğrencilerden Hüseyin Kara aslen Banaz’ın Gürlek Köyünden olduğunu, köylerinde bulunan ilkokul ve ortaokulda kütüphane olmadığını ve projeyi gerçekleştirmek için bir köy okulunun gerektiğini belirterek arkadaşlarına kendi köyü olan Gürlek köyünü tavsiye ettiğini, arkadaşlarının da kabul ettiğini belirtti.

Hüseyin Kara, eğitimde fırsat eşitliğinin bölgelere göre farklılık gösterdiğini, bu eşitliğin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla başka köylerle birlikte kendi köyünün okulunda da projelerini gerçekleştirdiler. Kütüphanenin raflarının okul bünyesince yaptırıldığı, proje kapsamında da yaklaşık 1500 kitap, 3 masa, 12 sandalye, taban malzemesi ve bunun yanında öğrencilere kırtasiye yardımında bulunduğu belirtildi.

Kütüphanenin kurulum işleminin tamamlanmasının ardından Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından Gürlek İlkokulunda ve Ortaokulunda bulunan öğrencilere ağız sağlığı eğitimi verildi. Tüm öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
İşlemlerin bitmesinin ardından öğrencilerle tüm gün eğlenceli bir vakit geçiren grup son olarak okulun bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ÜNİVERSİTELİLERDEN, KÖY, OKULUNA, KÜTÜPHANE,
Yorumlar
Haber Yazılımı