Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 09:50 Bu haber 1512 kez okundu
 
TGF, MEDYANIN SORUNLARINI SİYASİLERİN GÜNDEMİNE TAŞIDI
- Haberi
TGF, MEDYANIN SORUNLARINI SİYASİLERİN GÜNDEMİNE TAŞIDI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) ve Gaze-teciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulları, Ankara’da siyasi partilere yaptığı ziyaretlerde, medyanın sorunları ve çözüm yollarını siyasilerin gündemine taşıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları; STK’lar ile İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve Ekonomiden Sorumlu Lütfi Elvan ile yaygın ve yerel medyanın genel durumunu değerlendiren TGF ve Basın Vakfı heyet üyeleri, hazırladıkları geniş kapsamlı “Medya Raporu-2019” dosyasını siyasetçilere sunarak, çözüm için destek istedi.

Yaygın ve yerel medya ile ilgili geniş kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı ziyaretlere; TGF ve Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yanı sıra TGF Genel Başkan Vekilleri İbrahim Erdoğan ve Cafer Esendemir ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. TGF ve Basın Vakfı Genel Başkanı Karaca; “Anadolu basını can çekişmekte. Kağıt noktasında dışa bağımlılıktan kurtulmalıyız, bu yıl küçük bir artış yapılan BİK Resmi ilan tarifesi en az 50 artırılmalı, çok yüksek olan BİK komisyon oranları düşürülmeli, Anadolu basınına BİK tarafından kredi imkanı sağlanmalı, İcra ilanlarını yerel basına vererek vatandaşlar da aynı anda yüksek maliyetlerden kurtarılmalı, Sizlere sunduğumuz Medya Raporunda geniş olarak sorun ve çözüm önerileri yer almakta. Sizlerin de yerel medyaya desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: TGF,, MEDYANIN, SORUNLARINI, SİYASİLERİN, GÜNDEMİNE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı