Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 12:01 Bu haber 1131 kez okundu
 
TFF’DEN UŞAKSPOR’A MÜJDELİ HABER
- Haberi
TFF’DEN UŞAKSPOR’A MÜJDELİ HABER

Uşak’ın en önemli kulübü Uşakspor yönetiminin uzun süredir üzerinde çalıştığı devir ve tescil süreci kulübün talep ettiği şekilde sonuçlandı. Kulüp, TFF Yönetim Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği toplantıda alınan kararla, Uşakspor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi (Uşakspor AŞ) unvanı ile tescillendi.
TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan ve sezon hazırlıklarını hızlı bir tempoda sürdüren Uşakspor beklediği müjdeli haberi aldı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen yazıyla, kulübün, bağlı bulunduğu eski şirketle olan ilişiği kesildi. Uşakspor, yeni yönetimin 14 Haziran 2019 tarihinde kurduğu, belediye bünyesinde yer alan ve sadece spor üzerine faaliyet gösterecek Uşakspor AŞ’ye devredildi.

Takımın, şehirdeki sportif temelleri güçlendirmeyi sağlayacak olan Uşakspor AŞ’ye taşınması ile Türkiye’de bir ilk de yaşanmış oldu. Uzun süreli çalışma sonucunda bir ilke imza atan Uşakspor yönetimi, kulüplerdeki devir teslim süreçlerine yeni bir sayfa açtı. Uşakspor yönetiminin, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay’ın girişimleriyle, daha önce takımların sadece kulüpten derneğe veya dernekten kulübe devrine izin veren yönetmelik değiştirildi. Çıkartılan yeni yönetmelikle birlikte artık takımların şirketten şirkete devir işlemleri için yeni bir kapı açıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşakspor Kulüp Başkanı Hikmet Kahraman, titiz bir süreç yürütüldüğünü vurgulayarak, federasyon nezdinde uzun süren çalışmaların neticesinden memnun olduklarını kaydetti. Şehrimizin göz bebeği Uşakspor, artık Belediyemizin sadece sporla iştigal eden şirketi Uşakspor AŞ tara-fından yönetilecek. Süreç boyunca bize destek olan başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın ve Milletvekilimiz Sayın Mehmet Altay olmak üzere, emeği geçen herkese ve değerli Türkiye Futbol Federasyonu’na Uşakspor camiası olarak teşekkür ediyoruz. 
Başkan Kahraman, Uşakspor’un yeni yönetim kurulunun da ilerleyen günlerde açıklanacağını paylaştı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: TFF’DEN, UŞAKSPOR’A, MÜJDELİ, HABER,
Yorumlar
Haber Yazılımı