Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:40 Bu haber 1496 kez okundu
 
T.C. BANAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/2 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. BANAZ  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/2 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BANAZ 
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İl, Banaz İlçe, 114 Ada, 32 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Uşak İl, Banaz İlçe, 114 Ada, 32 Parsel, CUMHURİYET Mahallesi BAŞARAN CAD.  Satışa konu, 216,25 m2 yüzölçümlü alana sahip, dört katlı betonarme apartman ve arsası niteliğindedir. Fen Bilirkişisinin raporunda belirttiği üzere ; dava konusu parselin A ile harflendirilen 134,70 m2 lik alanı (mevcut yapının ortasından geçmektedir ) imar yolu, B ile harflendirilen 19,28 m2 lik alan ve C ile harflendirilen 62,27 lik alan iki parça halinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde 141,25 m2 oturma alanına sahip bodrum + üstü dükkan ve dükkan üstü 2 normal kat bulunmaktadır. Zemin katta 3 adet dükkan bulunmaktadır. Yapı ortalama 30-35 yıllık olup, taşıyıcı sistemi betonarme karkastır. Yapı mevcut durum itibariyle günümüz şartlarına uygun olup, dış cephe mantolama ve gerekli tadilatlar görmüş olup, kullanılmaya uygundur. Yapının bodrumu diğer dükkan sahipleri ve ev sahiplerinin kömürlükr deposu konumunda olup, ayriyeten kiralanma durumu bulunmamaktadır. Yapının bulunduğu arsa ilçenin en değerli ve işlek caddelerinden birisinde bulunmaktadır. Ancak imar yolu arsayı iki parçaya böldüğünden yapının yıkılması durumunda şu anki imar şartlarına göre yeni bir yapının yapılması parsel alanları ve cephesinden fen bilirkişi raporu doğrultusunda görüldüğü üzere mümkün görülmemektedir. Bu taşınmazın her bölümü kira getirisi bakımından ilçenin en yoğun ve kira bakımından aralıksız kiralanabilecek bir bölgesindedir. Binanın tadilatlar neticesinde kalan ekonomik ortalama ömrü 15 yıllıktır. Dairelerin her birinin aylık kira bedelleri ortalama 650-TL 'dir. Dükkanların alanları değişken olup, her dükkan için ortalama kira değeri 800-TL 'dir. Yapıdaki 3 dükkan + 2 dairenin aylık toplam kira getirisi ortalama 3.600-TL 'dir. Binanın ileride yıkılması sonucu yerine yeni bina yapılamayacağı ve arsanın iki parçaya bölünmesi ve bu bölümlerin imar kanununa göre yapı yapılamaması durumu söz konusudur.
Adresi : Başaran Cad. Banaz/Uşak 
Yüzölçümü : 216,25 m2  
İmar Durumu : Yoktur ( Yukarıda açıklandığı şekildedir )
Kıymeti : 692.698,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : 
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BANAZ ADLİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayıla-cakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/05/2019
 
Mustafa GÖK
Satış Memuru
       94382
Kaynak: Editör:
Etiketler: T.C., BANAZ, , (SULH, HUKUK, MAH.), SATIŞ, MEMURLUĞU, 2019/2, SATIŞ, TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı