Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 12:34 Bu haber 1247 kez okundu
 
T.C. BANAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. BANAZ  (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BANAZ 
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Uşak ili, Banaz ilçesi Çamsu Köyü Köyiçi mevkii 120 ada 5 parsel sayılı, bahçe vasfında, 466 m2'lik taşınmaz, köy yerleşik alan ve civarı sınırları içerisinde bulunmaktadır, TAKS 040, Hmx: 6,50 geçirilmesi, ilgili muhtarlıktan izin alınması ve yapı projelerinin onaylatılması şartı ile yapılaşmaya uygundur, taşınmaz üzerinde 100 m2 alanlı betonarme bina, 2 katlı olup, zemin kat kullanılmaktadır, zemin üstü çatı arasıdır, bina 20 yıllıktır, taşınmaz üzerinde birer adet ceviz, erik ve armut ağacı bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 466,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : 
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Banaz Adliyesi Hukuk Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayıla-cakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/04/2019
 
Mustafa GÖK
             Satış Memuru
                    94382
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: T.C., BANAZ, , (SULH, HUKUK, MAH.), SATIŞ, MEMURLUĞU, 2017/1, SATIŞ, TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı