Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 16:04 Bu haber 3178 kez okundu
 
T.C. BANAZ KAYMAKAMLIĞI Vergi Dairesi Müdürlüğü GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI
Resmi İlan Haberi
T.C. BANAZ KAYMAKAMLIĞI Vergi Dairesi Müdürlüğü GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

T.C.
BANAZ KAYMAKAMLIĞI
Vergi Dairesi Müdürlüğü
GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

Dairemiz mükelleflerinin vergi borçlarından dolayı haczedilerek satışına karar verilen ve aşağıda bilgileri belirtilmiş olan gayrimenkuller 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü hakkında Kanun hükümleri gereğince açık artırma suretiyle satışa çıkarılacaktır.
TAŞINMAZ:
Cinsi : Arsa
Bulunduğu Yer : 31 Ağustos Mah. İnönü Caddesi No.103 Banaz/UŞAK
Ada / parsel : 184/10
Miktarı / Hisse Oranı : 403,00 m2 / Tam
Muhammen Bedeli : 160.000,00 TL
Teminat Bedeli : 12.000.00 TL
Satış Tarih ve Saati : Satış Günü; 29.03.2017 Saat, 10:45
Niteliği : Tapu kayıtlarında arsa vasfında olmakla birlikte üzerinde 118,00 m2 oturum alanı zemin üzeri iki normal + bir çatı piyes katlı betonarme bina bulunmaktadır. Bina 15-20 yıllık bir yapı olup zemin katı depo, birinci katı mesken olarak kullanılmaktadır. Üç oda bir salon, mutfak, wc, banyo bölümlerinden oluşmaktadır. Kaloriferi bulunmaktadır. Yerler parke, duvarlar sıvalı ve boyalı, kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc’dir. İkinci kat boş olup mevcut haliyle mesken olarak kullanıma elverişli değildir, tadilatına ihtiyaç vardır. Taşınmaz her türlü elektrik ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
SATIŞ ŞARTLARI
1-) Artırmaya iştirak etmek isteyenlerin yukarıda belirtilen rayiç bedelin %7,5'u tutarında teminatı Dairemiz veznesine ödeyerek alındı belgelerini en geç satışın başlama saatinden 15 dakika önce satış komisyonuna ibraz etmeleri gerekmektedir. Teminat olarak, 6183 sayılı Kanun’un 10'uncu maddesinin 1-4 bentlerinde sayılan para, bankalar tarafından verilecek teminat mektupları, (teminat mektuplarının kesin ve süresiz olmaları) Hükümetçe belli edilecek milli esham ve tahviller kabul edilecektir. (teminatın kabul edilmesine en yakın borsa cetvelleri üzerinden %15 noksanı ile değerlendirilir.)
2-) Satış, Şehitler Mah. Adnan Menderes Cd. No.8/1 Banaz/UŞAK adresindeki Vergi dairesi Müdürlüğü toplantı odasında açık artırma suretiyle yapılacaktır.
3-) Satışa ait her türlü vergi, (KDV oranı: %1, Damga Vergisi oranı %0,569) resim, tellaliye ve harçlar alıcıya aittir.
4-) Satış bedeli peşin olarak yada talep olması durumunda Satış komisyonunca 7 günü aşmamak üzere verilecek süre içerisinde ödenir. ihaleye katılıp daha sonra, ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan alıcı teklif ettiği bedel ile son ihale arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca %5 faizden sorumlu olacaktır.
5-) Satış şartnamesi ilan tarihinden itibaren Hizmet Binası İlan Panosunda görülebilir veya Banaz Vergi dairesi İcra-Satış servisinden temin edilebilir.
6-) İhaleye iştirak edenlerin şartnameyi ve ihale koşullarını kabul etmiş sayılmakta, başkaca bilgi almak isteyenlerin Dairemiz (Banaz Vergi Dairesi) İcra - Satış Servisine başvurmaları gerekmektedir.
7-) Bu ilan tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile (İlgililer tabirine irtifak sahipleri dahildir.) Tapu kaydında ad ve adresleri geçtiği halde tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yerine kaim olmak üzere;
İLAN OLUNUR.

 

(B.İ. 2017/478-5

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı