Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 09:35 Bu haber 1112 kez okundu
 
SONUNDA SARARDI
• UŞAK İLİ OLARAK KORONAVİRÜSTE BAŞARILI OLARAK ELDE ETTİĞİMİZ MAVİ KATEGORİYİ MUHAFAZA EDEMEDİK
- Haberi
SONUNDA SARARDI

Koronavirüs salgını ile ilgili normalleşmede batıda mavi kategoriye giren tek il olan Uşak, bu durumu koruyamadı. Maviden sarıya geçen ilimizde virüslü hasta sayısı artıyor.

Bakanlığın 13-19 Mart tarihli haritasına göre sadece bir il mavi olarak kaldı. Bu il 100 bin kişide görülen 8.18 vaka ile Şırnak. Uşak ise bir süre batıda mavi renkte olan tek şehirdi ancak geçen haftadan bu yana Uşak’ta da vaka sayıları yükselmeye başladı ve mavi özelliğini kaybetti. Bu hafta Uşak’ta 100 bin kişide 19.49 vaka görüldü. 6-12 Mart haftasında da, Uşak için bu rakam 19.22 idi. Böylece Uşak’ta vakalar çok sınırlı şekilde artmış oldu.
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de pandemi servisinde yatan hasta sayısında bir artış olduğu öğrenildi. Öte yandan ölüm oranlarında bir düşüş olduğu ve 20 günde sadece 1 kişin koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Salgında vaka sayısının arttığı Uşak’ta yetkililer uyarı yaparak, “İlimizde vaka sayısı hızla artıyor. Kontrollü normalleşme döneminde daha dikkatli olmak zorundayız” denildi.
Yetkililer vatandaşları; “Lütfen dikkat! İlimizde vaka sayısı hızla artıyor. Kontrollü normalleşme döneminde daha dikkatli olmak zorundayız. Temizlik- Maske-Mesafe başta olmak üzere tüm kurallara uymalıyız. Sağlığımız için hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz” şeklinde uyardı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: SONUNDA, SARARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı