Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 11:04 Bu haber 1978 kez okundu
 
PAZAR FİYATLARI CEP YAKIYOR
- Haberi
PAZAR FİYATLARI CEP YAKIYOR

Son günlerde ülke gündemine oturan temel gıda maddelerindeki yükseklik ilçemiz pazarında da kendini htirdi.

Başta soğan, patates, domates, biber ve patlıcan fiyatlarındaki yükselmelerin vatandaşı olumsuz yönde etkilediği gözleniyor. Yetkililerden yapılan açıklamada Antalya’da meydana gelen hortum ve sel felaketi sebep olarak gösterilirken, yöremizde üretilen ürünlerdeki fiyat artışlarını açıklamanın imkansız hale geldiği belirtiliyor.

Seracılık açısından oldukça gelişme gösteren ilçemiz ve bazı köylerinde üretilen ıspanak, marul, maydanoz gibi özellikle yeşil kış sebzelerinin fiyatlarının yüksekliğine anlam veremeyen tüketici, “hadi Antalya’dan gelen ürünleri anladık ama bizde yetişen ürünlerinde fırsatçılık yapılarak yüksek fiyatlara satılmasına anlam veremiyoruz” dediler.

İlçemiz pazar yerinde tespit ettiğimiz fiyatlara göre domates 8, biber 10, patlıcan 12, soğan 6, marul 10, portakal ve elma 3, ıspanak 5 liraya satılmaktadır.
Kırmızı ete yaklaşamayan vatandaş balık fiyatlarının da aşırı yüksek olduğunu, son günlerde tavuk fiyatlarının da yükselişe geçmesiyle çaresiz kaldıklarını belirterek yetkililerin bir şeyler yapmalarını istemektedirler.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: PAZAR, FİYATLARI, CEP, YAKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı