Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 13:02 Bu haber 10256 kez okundu
 
OSB’YE BAKANLIK ONAY VERDİ
BANAZ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN GİRİŞİMCİLER BEKLENİYOR
- Haberi
OSB’YE BAKANLIK ONAY VERDİ

• Uzun zamandır yapılma çalışmaları süren Banaz Organize Sanayi Bölgesi çalışmalar hızlandırıldı.

Daha önce yer belirleme çalışmaları tamamlanan organize için Sanayi Bakanlığından onay çıktı.

Geçtiğimiz hafta Banaz Belediyesinde önemli bir meclis toplantısı gerçekleştirildi. İlçemize aş, iş olanağı sağlayacak tek çalışma olarak değerlendirilen Banaz Organize Sanayi Bölgesi için çok önemli bir adım daha atıldı. Uşak Seramik ile Kızılcaören Köyü ve Orman deposu arasında kalan bölgenin organize olarak onaylanmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilçemizde yapılacak yer için onay verdi.
Konuyu meclis üyelerine anlatan ve gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Zafer Arpacı, “Organize için bakanlıktan onay aldık. Hayırlısı ile resmi işlemlere başlayacağız. Ancak sanayiye yapılacak yatırımlar için ilçemizdeki sanayici ve işadamlarının müracaatlarını bekliyoruz. Şu an için Uşak’tan ve başka yerlerden konuyu takip eden işletmeler var. Biz belediye olarak mevcut şirketimizle girişimci olmayı amaçlıyoruz. Hatta gerekirse birkaç hisse ile katılarak işin daha hızlı yürümesini sağlayacağız. İşletmeci kuruluşları da bir an önce bekliyoruz.
Şunu önemle belirtmek isterim ki belediye olarak çok zor ve kısıtlı bütçe ile hizmet vermeye çalışıyoruz. Zorlukları Banazlı vatandaşlarımızla birlikte aşacağımıza inanıyorum” dedi.
İlçeye organize sanayi bölgesi kazandırmanın çok zor bir iş olduğunu belirten Başkan Arpacı, aylardır bu işle ilgilendiklerini, bakanlığın yeni OSB yatırımlarına taraf olmadığını, ancak ısrarlı ve yoğun çabalarla ilçemiz adına onay aldıklarını belirtti.
CHP’li Belediye Meclis Üyesi Kürşat Kacargil Organize Tarım ve Organize Hayvancılık Bölgesi kurulmasının Banaz koşullarına uygun olduğunu önerdi. Kacargil ve diğer CHP’li Meclis Üyesi Ülkü Erdem, ilçenin caddelerine ıhlamur ağaçları dikilerek yeşillendirmenin hızlandırılmasını önerdiler. Başkan Arpacı önümüzdeki süreçte bu önerilerin planlanarak hayata geçirilmesi için çalışma yapılması talimatını verdi.
Geçen hafta belediye çöplüğü yakınlarındaki köpek ölümleriyle ilgili gerekli açıklamayı yaptıklarını belirten Başkan Zafer Arpacı, çevreye, hayvanlara ve doğaya gerekli önemi verdiklerini, hayvanların ölümünün büyük olasılıkla dışarda meydana geldiğini ve ilçemiz çöplüğü yakınlarına bilinçli olarak atıldığını söyledi. Bazı zamanlarda zabıta ekiplerinin sahipsiz hayvanları zarar vermeden alarak belediyenin hayvan barınağına götürdüklerini, hiçbir canlıyı alnından silahla vuracak tutarsız bir belediye personeli olmadığını söyledi. Bu sebeple Banaz’a Uşak dahil diğer ilçelerden önce hayvan barınağı yapıp hizmete soktuklarını ifade etti
Belediye meclisinde başka konular da görüşüldü. Bu konuda daha sonraki sayılarımızda ayrıntılı bilgilendirme yapacağız.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: OSB’YE, BAKANLIK, ONAY, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı