Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 10:27 Bu haber 958 kez okundu
 
NORMALLEŞMEYE İLK ADIM
ZİYARETSİZ, KISITLI BİR BAYRAMIN ARDINDAN
- Haberi
NORMALLEŞMEYE İLK ADIM

yılın Aralık ayından bu güne adeta dünyayı esir alan ölümcül Koronavirüs (Covit-19) da bir nebze de olsa azalma başladı. Ülkemizi de 10 Mart tarihinden beri olumsuz etkileyen salgında normal yaşama dönme çalışmaları başladı.

Geçtiğimiz süreçte 2 Milli bayramdan sonra bir dini bayramı da kutlamada geçirdik. Yaklaşık 30 ilde 3 aydır uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da ilimiz ve ilçemizde de ilk kez uygulandı. Vatandaşlar Arefe günü dahil olmak üzere 4 gün evlerine kapandı.

Zorunlu haller dışında herkesin evinde olması sebebiyle sokaklarda sakinlik hakimdi.
Halkın en önemli ihtiyaçlarının ayağına getirildiği kısıtlamaya yasağı ihlal eden izinsiz vatandaşlara cezai işlem uygulandı.
Bayram süresince sokağa çıkma kısıtlamasında ilçe merkezinde 35 kişiye idari para cezası uygulandı. Bayram ve kısıtlama boyunca kayda değer bir olumsuzluk yaşanmadı. Bu süreçte elde edilen yararların önümüzdeki süreçte  görülmesi bekleniyor.
Türkiye genelinde 1 Haziran itibariyle başlanan normalleşme sürecinde ilk olarak şehirlerarası seyahat serbestliği öne çıktı. Bu doğrultuda başta temizlik, maske ve sosyal mesafeyi on planda tutarak ve  kesinlikle tedbiri elden bırakmadan  ticaretin, turizmin ve yaşamın normalleşmesi için ilk adım atılmış oldu.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: NORMALLEŞMEYE, İLK, ADIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı