Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:17 Bu haber 1480 kez okundu
 
MUHTARLARDA SEÇİM YAPILDI
MEVCUT BAŞKAN REMZİ TAŞÇI SEÇİMİ YENİDEN KAZANDI
- Haberi
MUHTARLARDA SEÇİM YAPILDI

İlçemizdeki “Banaz Muhtarlar Yardımlaşma, Dayanışma, Kalkınma, Eğitim ve Kültür Derneği”nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Toplantı kapsamında yapılan seçimi mevcut başkan Remzi Taşçı yeniden kazandı.
Geçen hafta perşembe günü dernek binasında yapılan kongreye Ak Parti İlçe Başkanı Eşref Çelik, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdulkadir Kılınç, Kürşat Ceylan ve muhtarlar katıldılar.
Kongrede ilk olarak toplantıyı idare edecek divanın oluşturulmasıyla başladı. Yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başkanlık için aday olan mevcut başkan Hasan Köyü Muhtarı Remzi Taşçı ile derneğe başkan adayı olan Hallaçlar Köyü Muhtarı Ramazan Yeter kendilerini tanıtan birer kısa konuşma yaptılar.
İlçemizde 20 Ocak 2018 tarihinde Kaymakam İrfan Demiröz’ün direktifleriyle yeniden kurulan Muhtarlar derneğinin başkanlığını Remzi Taşçı yürütmekteydi. Şu an için 50 kişiden oluşan dernek üyelerinin 48'i seçimde oy kullandı. Seçin sonucunda Remzi Taşçı 28 oy, Ramazan Yeter 18 oy aldı. 2 oy da geçersiz sayıldı. Seçimi kazanan Remzi Taşçı yaptığı konuşmasında “Beni destekleyen muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Köyümüze, mahallemize daha iyi hizmet yapmak için tüm muhtarlar olarak her zaman birlik olacağız. Bu seçim hepimiz için hayırlı olsun” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Seçilen yeni yönetim ise şu şekilde oluştu. Remzi Taşçı, Halil Yüce, Kader Metin, Önder Kıral ve Hüseyin Ünal yönetime seçilirken Denetleme Kuruluna ise; Mehmet Uğur, Nejdet Değirmenci ve Yaşar Keskin seçildiler.
Kongrenin ilçemize, köylerimize ve muhtarlarımıza hayırlı olmasını dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: MUHTARLARDA, SEÇİM, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı