Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 10:56 Bu haber 4768 kez okundu
 
MERKEZDE İLK KADIN MUHTAR ADAYI
- Haberi
MERKEZDE İLK KADIN MUHTAR ADAYI

Banaz ilçemizdeki mahalle muhtarlığına ilk ve tek bayan aday olan Umut Market sahibi Serpil Çakın, Dilek Mahallesi’ne kadın eli değeceğini söyledi. Dilek Mahallesindeki 5 muhtar adayından biri olan Marketçi Serpil Çakın iyi bir seçim süreci olmasını diledi.

10.01.1973 Banaz doğumlu olan ve Lise mezunu olan Serpil Çakın 2 çocuk annesi. Aslen Susuz köyünden olan ve anne ile babası yurtdışında yaşayan muhtar adayı Banaz Dilek Mahallesinde Umut Market’i çalıştırmaktadır.
Elindeki imkanlara rağmen yurtdışına gitmeyen ve ilçemizi sevdiği için burada yaşamayı tercih eden Çakın, Banaz’ı ve Banazlıları çok sevdiğini ifade etti.
Serpil Çakın, yurtdışına sürekli gidip geldiğini oradaki sistemi incelediğini, ilçemizde de çağdaş başarılı bir muhtarlık sistemini uygulamak istediğini belirtti.
Muhtarlığın bir sosyal sorumluluk kapsamında olduğunu belirterek zaten yakından ilgilendiği ve birlikte yaşadığı mahalle halkının sorunlarıyla muhtar olarakta ilgilenmeye devam edeceğini, resmi kurumlarla içiçe olduğu için muhtarlıkta başarı sağlayacağını beyan etti.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: MERKEZDE, İLK, KADIN, MUHTAR, ADAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı