Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 17:21 Bu haber 345 kez okundu
 
“KOYUN KEÇİ ANTİPARAZİTER BANYO HAVUZU PROJESİ” TANITILDI
Vali Funda Kocabıyık “Koyun Keçi Antiparaziter Banyo Havuzu Projesi” Tanıtım Programına Katıldı
- Haberi
“KOYUN KEÇİ ANTİPARAZİTER BANYO HAVUZU PROJESİ” TANITILDI

Uşak Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi kaynakları ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hayata geçirilen “Uşak İli Bulaşıcı Hayvan Hastalıkları İle Mücadelede Koyun Keçi Antiparaziter Banyo Havuzu Projesi” tanıtım programı Vali Funda Kocabıyık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Funda Kocabıyık, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen tanıtım programı öncesinde İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş’i makamında ziyaret ederek ilimizde yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı. Vali Funda Kocabıyık, brifing sonrasında gerçekleştirilen proje tanıtım programında yaptığı konuşmada, “İlimizde küçükbaş hayvancılığımız için ekonomik kayıplara sebep olan, aynı zamanda birçok hastalığın da taşınmasında etkili olan ektoparazitlerle mücadele etmek için, İl Özel İdaremiz kaynakları ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz kanalıyla Antiparaziter Banyo Havuzu Projesi’ni hayata geçirmiş bulunuyoruz.  

  Bu çalışmamızdan ilimiz genelinde yaklaşık 6.700 işletme sahibinin ve 445.000 küçükbaş hayvanın faydalanmasını planlıyoruz. Tedarik ettiğimiz banyo havuzlarının taşınabilir olması, işletme sahiplerinin ilaçlama dönemlerinde yerinde uygulama yapmalarına imkân tanıyacak ve uygulama maliyetini düşürecektir. Bu proje ile yıllık 900.000 TL’lik bir tasarruftan bahsedebiliriz. 
Banyo havuzlarımızı her ilçemizde olacak şekilde temin ettik ve bugün itibarıyla kullanıma sunacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, koyun keçi antiparaziter banyo havuzunun kullanımı hakkında bilgi verdi.
Proje tanıtım programına Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Vali yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Bekir Abacı, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: “KOYUN, KEÇİ, ANTİPARAZİTER, BANYO, HAVUZU, PROJESİ”, TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı