Haber Detayı
26 Nisan 2016 - Salı 09:27 Bu haber 5648 kez okundu
 
İMAM HATİP’TEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI
Bölgesel Haberi
İMAM HATİP’TEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Banaz Anadolu İmam Hatip Lisesi geniş kapsamlı bir programla Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.

Çarşamba günü Belediye Kültür Sarayında yapılan programa Kaymakam Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanı Zafer Arpacı, İlçe Müftüsü Sadık Erenbaş, Milli Eğitim Müdür Ramazan Koca, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdulkadir Kılınç ve Kürşat Ceylan, İlçe Tarım Müdürü İdris Yaman, İlçe Spor Müdürü Ramazan Uzunoğlu, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Burhan Taş, katılan konuklara hoş geldiniz dedikten sonra “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Uşak Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Kaya, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğumu ve İslamiyetin yayılışıyla ilgili bilgiler aktardı.

Uşak’ta Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında birinci olan Hatice Akkaya, etkileyici sesiyle okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti dinlendi. Program; Şiirler, oratoryo, Peygamber Efendimizin Hayatı, ilahilerin okunmasıyla devam etti. Son olarak Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Vedâ haccında, 124 bin müslümanın şahsında bütün insanlığa şöyle hitab ettiği Veda Hutbesi’nin okunmasıyla program tamamlandı.
Programı izleyenlerden tam not alan Banaz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırladığı bu güzel program için Okul Müdürü Burhan Taş ve öğretmenleriyle öğrencilerini kutlarız.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı