Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 09:37 Bu haber 3043 kez okundu
 
İLÇEMİZE MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR
- Haberi
İLÇEMİZE MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR

• Geçtiğimiz yıllarda DSİ tarafından yapılan Banaz Çayı Taşkın Koruma projesinin ardından Millet Bahçesi yapımı için çalışmalarda son aşamaya gelindi.

İlçemizi ikiye ayıran ve Büyük Menderes’in başlangıcı olan Banaz Çayı’nın Millet Bahçesine dönüştürülme çalışmaları yılın son günlerinde başlatıldı.

Banaz Çayı ilçemizi adeta bir gerdanlık gibi saran Ege Bölgesinin en büyük tatlı su kaynağı, Büyük Menderes Irmağının başlangıç noktası olmasının yanı sıra aynı zamanda ilçemizin yeni bir çekim merkezi olması için projelendirilmektedir. Banaz Belediye Başkanlığı tarafından girişimler sonucunda 25.000 m2 alan içerisinde yer alan, 1006 metre uzunluğundaki Banaz Çayı Millet Bahçesi Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Düzenlemesi de yapılmakta olup çevre düzenlemesi kapsamında tamamlayıcı bir projedir.

Belediye tarafından yapılacak olan diğer donatılar ile birlikte Banaz Çayı Millet Bahçesi Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Düzenlemesi’nin de tamamlanması ile halkımızın sağlık yaşam ve sosyal imkanlarla donatılmış bir yeni destinasyona olan ihtiyacı giderilmiş olacaktır.

Banaz Çayı Millet Bahçesi Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Düzenlemesinin Ağustos ayın sonlarında tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇEMİZE, MİLLET, BAHÇESİ, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı