Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:27 Bu haber 1096 kez okundu
 
İLÇEMİZDE “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” TOPLANTISI YAPILDI
- Haberi
İLÇEMİZDE “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar başkan-lığında Belediye Başkanı, İlgili daire amirleri ve mahalle muhtarlarının katılımı ile İçişleri Bakanlığınca 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma yasağı genelgesi doğrultusunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” toplantısı yapıldı.

Toplantıda ihtiyaç sahiplerine ulaşılması için, mahalle imamları ve muhtarlara görev verildi.

Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar yaptığı açıklamada “Ülkemiz genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı sonrası oluşturduğumuz “Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızın talepleri anında karşılanıyor. Lütfen acil temel gıda malzemesi, sağlık hizmeti taleplerinizi 112 Acil numarası üzerinden bildiriniz. Kamu görevlilerimiz dışında kimseden yardım istemeyiniz. Yardımlar kolluk görevlilerimiz ile belirlediğimiz kamu personeli tarafından belirli periyotlarda ulaştırılacak. Yardımların suistimal edilmesi, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılmasını zorlaştırır, tüm hemşehrilerimin hassas olmasını rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: İLÇEMİZDE, “VEFA, SOSYAL, DESTEK, GRUBU”, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı