İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:22 Bu haber 1026 kez okundu
 
İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ARTIRILIYOR
- Haberi
İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ARTIRILIYOR

Banaz’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında cadde ve sokaklar köpüklü suyla yıkandı.

Banaz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçede yaşayan vatandaşların en çok vakit geçirdiği yerlerden olan caddeler ve sokaklar, su tankerlerinden sıkılan köpüklü suyla dezenfekte edildi. 

Diğer taraftan temizlik işlerinde çalışan personel ilçedeki tüm işyerlerine girerek dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürdü.

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemler kapsamında belediyelerinin toplum sağlığı için gerekli tedbirleri aldığını, bu konuda vatandaşların da gerekli önlemleri almaları için uyarıldığı söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Hayvan Pazarı ve ilçemizde Salı günleri kurulan halk pazarı geçici bir süre ile kapatıldı.

Banaz Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü hıfzısıhha Kurulu tarafından ilçemizdeki hayvan pazarı ve salı pazarının ikinci bir emre kadar kapatılması, açık olacak olan Cumartesi pazarında ve manavlarda satıcıların gerekli koruyucu tedbirleri alması ve vatandaşlarında bu konuda dikkatli olması gerektiğini açıkladı.
Aynı zamanda Banaz Belediyesi yetkilileri konu hakkında belediye hoparlöründen de ilçe sakinlerine duyuruda bulundu.
Alınan son karar sonucunda 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkma yasağı ilan edildi. Gün boyu ilçe merkezinde kontrollerde bulunan emniyet güçleri sokağa çıkan yaşlılara uyarılarda bulundu.
Bunun yanında bazı bankalarında mesai saatlerini 12.00-17.00 arası olacağı, vatandaşa hizmet veren marketlerin ise 09.00-21.00 arası açık olacağı duyuruldu.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇEMİZDE, KORONAVİRÜS, TEDBİRLERİ, ARTIRILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı