Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 11:07 Bu haber 1318 kez okundu
 
İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI
- Haberi
İLÇEMİZDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında önlemler alınıyor. Bu kapsamda ilçemizde de resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları da önlemlerini artırdı.

İlçemizdeki önlemler kapsamında Banaz Sanayi Sitesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir hafta kapatılmıştı.
Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Büyükaltay’ın başkanlığında site yönetim kurulu sanayi sitesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir hafta kapatılması kararını alarak sanayi sitesini hizmete kapattı.
Başkan Mehmet Büyükaltay yaptığı açıklamada “Sanayi sitemize ilçemiz ve köyleri yanısıra Ankara-İzmir Asfaltı kenarında olduğu için dışarıdan da müşteriler gelmektedir. Ülkemizin de içinde bulunduğu virüs nedeniyle yönetim kurulumuz ile toplanıp, Banaz Kaymakamlığı ve Banaz Belediye Başkanlığı’nın da iznini alarak sanayi sitemizi bir haftalığına tedbir amaçlı kapattık ve giriş çıkışları yasakladık”dedi.
Bir haftalık tedbir sonrasında sanayi sitesi dün yeniden hizmete açıldığı belirtildi.
İlçemizde halı yıkamacılığı yapan esnaflar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında halı yıkama işine 10 gün süreyle ara verdiği bu süreçte oto yıkmaya devam edecekleri ifade edildi.
Sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara evlerinde yemek hizmeti veriliyor
İlçemizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması ksııtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlara iki öğün yemek dağıtma hizmeti devam ediyor.
Banaz Kaymakamlığı konuyla ilgili yaptğı açıklamada “oluştur-duğumuz ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ kapsamında ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen, ancak yanında hizmetini görecek evladı, yakını, akrabası olmayan, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza, kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere, iki öğün yemek, ekiplerimizce kapılarına teslim edilmektedir. Bir hayırseverimizin desteği ve merkez mahalle muhtarlarımızın yardımıyla yürütülen faaliyetimiz ile, hiç kimseyi mağdur etmeden, covid-19 ile mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde oldu.
Banaz İlçe Emniyet Müdürlüğü, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik hastalığı bulunanların ekmek, çay, şeker, gazete gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel ekip oluşturdu. Ekip destek hattına düşen kişilerin adreslerine gidip ihtiyaç listelerini aldı. İhtiyaçlar tamamlandıktan sonra emniyet ekipleri sahiplerine fiş ve faturalarıyla beraber teslim etti.
Polis ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşların yardım için 155, 156 ve 112 numaralı telefonları aramalarını istedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: İLÇEMİZDE, KORONAVİRÜS, ÖNLEMLERİ, ARTTIRILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı