Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 18:43 Bu haber 10830 kez okundu
 
İL GENELİNDE EĞİTİMDE BAŞARI ARTIYOR
Türkiye Haberi
İL GENELİNDE EĞİTİMDE BAŞARI ARTIYOR

• Vali Ahmet Okur “İl genelinde eğitimde başarı her geçen yıl artıyor”
Vali Ahmet Okur, Milli Eğitim Bakanlığınca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamın-da, 8. sınıf öğrencilerine yönelik geçtiğimiz hafta düzenle-nen ikinci dönem merkezi ortak sınavlarında il genelinde 90 öğrencinin tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldığını söyledi.

Eğitimdeki başarının pek çok faktöre bağlı olduğunu ifade eden Vali Okur, il genelinde okullaşma oranının giderek yükseldiğinin altını çizdi. Geçtiğimiz hafta TEOG sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem merkezi ortak sınavlarında il genelinde önemli bir başarı elde edildiğini kaydeden Vali Okur, şunları söyledi: "Sınava giren 90 öğrencimiz tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan almayı başardı, 114 öğrencimiz 1 yanlış, 106 öğrencimiz 2 yanlış, 121 öğrencimiz 3 yanlış, 95 öğrencimiz 4 yanlış, 88 öğrencimiz 5 yanlış ile sıralamada öne çıktı. Başka bir ifadeyle sınava giren 4 bin 585 öğrencimizden toplam 614'ü 5 ve altında yanlışla başarılı olmuş. Geçtiğimiz yıl tam puan alan öğrenci sayımız ilk sınavda 4, ikinci sınavda 9'du. Bu yıl başarının bu derece yüksek olması sevindirici. Ben başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimizi, okul yöneticilerimizi ve velilerimizi kutluyorum."
İl merkezi ve ilçelerde başarının dahada yükselmesini arzuladıklarını kaydeden Vali Okur, Uşak'ın eğitimde Türkiye'nin öncelikli illeri arasında yer aldığını kaydetti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı