Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:39 Bu haber 526 kez okundu
 
İL GENEL MECLİSİ TURİZM ALT YAPISI İÇİN TOPLANDI
- Haberi
İL GENEL MECLİSİ TURİZM ALT YAPISI İÇİN TOPLANDI

Uşak Mahalli İdareler Turizm Altyapı Hizmet Birliği Meclis toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Vali Funda Kocabıyık, "2016 yılında kurulan, Uşak İl Özel İdaresi, Uşak, Banaz, Eşme, Karahallı, Ulubey ve Selçikler Belediyelerimizin üye olduğu Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği kültür ve turizme ilişkin çalışmalarını sürdürmektedir.

Başta Ulubey Kanyonları ile Örencik, Kayaağıl ve Hamamboğazı Termal Turizm merkezleri olmak üzere; kültür ve turizm alanlarının korunması ve geliştirilmesi, tanıtımı, bölgede turizmin çeşitlendirilmesi, konaklama süresinin artırılması, turizmin niteliğinin artırılması için yapılan çalışmalar şehrimizin gelişmesi ve turizmde gözde bir mekân olması için önemlidir.

Bu kapsamda  Birliğimiz bütçesi ile 2019 Yılı içerinde şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan 5 adet totemin baskıları yenilenerek güneş enerji paneli ile aydınlatılması sağlanmıştır. Bugünkü toplantımızda 2020 yılında yapacağımız çalışmaların değerlendirilmesinin yanı sıra birliğimizce planlanan projeleri sürdürmek ve hayata geçirmek için 2020 Yılı bütçesini görüşerek karara bağlayacağız” dedi.

Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından toplantı birlik tarafından yapılan çalışmalarla ilgili sunum ve 2020 yılı bütçesinin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi. 

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: İL, GENEL, MECLİSİ, TURİZM, ALT, YAPISI, İÇİN, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı