Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 09:46 Bu haber 1959 kez okundu
 
HÜKÜMET KONAĞI BOŞALTILIYOR
BİNANIN ÇÜRÜK ÇIKMASI SONUCU SÜREÇ HIZLANDIRILDI
- Haberi
HÜKÜMET KONAĞI BOŞALTILIYOR

İlçemiz hükümet konağı boşaltılıyor. Yaklaşık olarak 47 yıl önce yapılan ve bu süreçte hizmet veren Banaz Hükümet Konağı, çürük çıkması sebebiyle boşaltılıyor.

Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ın girişimleriyle yeni bir hükümet konağının yapımı için start verildi. Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan testlerde deprem yönünden zaafiyet tespit edilen binanın boşaltılmasına karar verildi.
Edinilen bilgiye göre Kaymakam Çağlar’ın yeni bir hükümet binası için onay aldığı, muhtemelen bakanlıkça onaylanan fotoğraflarda görülen sağlam ve gösterişli bir hükümet konağının yapılarak Banazlılara hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi.
Hükümet konağında yetersizlik sebebiyle daha önce Milli Eğitim ve Tapu Müdürlüğü başka yerlere taşınmıştı. Yeni çıkan boşaltma kararıyla Kaymakamlık, Yazı İşleri ve Özel İdare Müdürlüğü güçlendirme işlemi yapılan eski polis karakoluna, Nüfus Müdürlüğü, Şehitler Mahallesi Namık Kemal Sokak, Noter yanına, Adliye de Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi’nin güçlendirme çalışmaları yapılan ve 2 aya kadar bitecek olan öğrenci yurduna taşınmasına karar verildi.
Bu süreçte hükümet konağının boşaltılarak 2022 yılında yeni binanın ihalesinin yapılacağı ve ortalama 3 yıl sürecek olan bir dönem sonunda ilçemize sağlam bir hükümet konağı kazandırılacağı belirtildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: HÜKÜMET, KONAĞI, BOŞALTILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı