Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 06:03 Bu haber 18331 kez okundu
 
EMNİYET TEŞKİLATI HER DAİM HAZIR
Türkiye Haberi
EMNİYET TEŞKİLATI HER DAİM HAZIR

Vali Salim Demir, “Emniyet teşkilatımız, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için her zaman göreve hazır.”

Vali Salim Demir, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, hazırlanan eğitim tatbikatını izledi.
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü gelişinde Vali Salim Demir’i, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, emniyet müdür yardımcıları, çevik kuvvet şube müdürü, grup amirleri ve personel karşıladı. Vali Salim Demir, çevik kuvvet personelini selamladıktan sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim tatbikatını izledi. Tatbikatta polisin toplumsal olaylara müdahale şekline ilişkin senaryo canlandırıldı.

Vali Salim Demir, tatbikatın ardından yaptığı konuşmada “Bugün burada çevik kuvvet ekiplerimizin, karma ekiplerin iştirakiyle; yani olay yeri ve meydana gelişi itibariyle orada o anda hazır olması gereken ekipler ile beraber değerlendirebileceğimiz ve gerçeğini aratmayan bir toplumsal olaya müdahale eğitimi, tatbikatı gerçekleştirdi. Hem toplumsal olayları oluşturanlar hem de toplumsal müdahaleyi önlemeye çalışanların karşılıklı icra etmiş oldukları bu tatbikat faaliyeti bilgi ve tecrübelerin pekiştirilmesi açısından yararlı bir netice ile sonuçlandı. İsteriz ki hiçbir zaman illerimizde böyle olaylar meydana gelmesin. Ancak bunu temenni etmekle polis görevini yapmış olamaz. Onun için bu olaylar meydana gelmeden önce ekiplerimizin toplumsal olaylara müdahale eğitimini ciddi bir şekilde almış ve hazırlıklı bulunmuş olmaları gerekiyor. Bugün de emniyet teşkilatımızın mensupları tecrübelerini ortaya koyarak hazırlanan senaryoyu icra ettiler. Bundan sonra da yine bu tür eğitimlerimiz devam edecek. Bu kapsamda gerek senaryo icabı icra edilen tatbikatın hazırlanmasında, gerekse günün 24 saati özveri ile hizmet sunan ve gerçek olaylara müdahale eden tüm emniyet mensuplarımıza çok teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Vali Salim Demir gerçekleştirilen tatbikatın ardından, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde de incelemelerde bulundu. Vali Salim Demir burada işlem yaptıran vatandaşlarla bir süre sohbet ederek yapılan işlemler hakkında bilgi aldı.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı