Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 09:58 Bu haber 1777 kez okundu
 
DERDİNE DERMAN ARIYOR
- Haberi
DERDİNE DERMAN ARIYOR

İlçemiz Şaban köyünde yaşayan 63 yaşındaki Halil Kapusuz yüzündeki tümörden kurtulmak istiyor.

Halil Kapusuz yaptığı açıklamada çocukluğunda küçük olan tümörün gün geçtikçe büyüdüğünü son günlerde tümörün burnunu kapladığı için nefes almakta zorlandığını, yatarken sıkıntı çektiğini ve bu büyüme devam ederse gözünün birisinin de kapanacağını ifade etti.

Yıllar önce akrabaları tarafından hastaneye götürülen Kapusuz tedavinin parasal yönde bir hayli yüksek olduğunu ve imkanlarının olmadığı için tedavi olamadığını belirtti.  Yüzündeki tümör yüzünden askere de gidemediğini belirten Halil Kapusuz Şaban köyünde bulunan baba ocağında çiftçilik yaparak yaşamını sürdürüyor.

Yakın zamanda tedavi olması gerektiğini, eğer tedavi olmazsam bu tümör yüzümün diğer bölümüne de yayılacağı i,çin korkuyorum. Sol gözüm kapanmak üzere, burnumun bir kısmını da kapladığı için nefes almakta zorlanmaktayım. Yüzümdeki tümör yüzünden çevredeki insanların bana karşı olumsuz tavır ve davranışlarından rahatsızım. Yardım istemekten başka bir çarem kalmadı. Yetkililerden yardım istiyorum. Biran önce yüzümdeki bu kitleden kurtulmak istiyorum.

Benim kendi ailemde yüzünde benim gibi bir rahatsızlığı olan yok. Fakat çevre köylerde de bu şekilde rahatsızlığı olan birkaç kişinin daha olduğunu biliyorum dedi. 

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: DERDİNE, DERMAN, ARIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı