Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 09:18 Bu haber 587 kez okundu
 
ÇİPLİ KİMLİK KARTLARINDA YENİ DÖNEM BAŞLADI
- Haberi
ÇİPLİ KİMLİK KARTLARINDA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Vali Funda Kocabıyık İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen ve geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından tanıtımı yapılan “Hayat Kimliğinle Kolay” projesinin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin T.C. Kimlik Kartı’na yüklenmesi işlemini yaptırdı.

Uşak İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek “Hayat Kimliğinle Kolay” projesiyle ilgili bilgi alan Vali Funda Kocabıyık daha sonra sürücü belgesi ile kimlik kartını birleştirme işlemini gerçekleştirdi.

Projenin vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını belirten Vali Funda Kocabıyık, “Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tarafından tanıtımı gerçekleştirilen bu proje vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma adına atılmış önemli adımlardan bir tanesidir.

Bu proje sayesinde artık sürüce belgesini taşıma zorunluluğu kalkmıştır. Uygulamanın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
21.09.2020 tarihi itibariyle hayata geçirilen “Hayat Kimliğinle Kolay” projesi kapsamında yeni nesil sürücü belgeleri, Türkiye genelinde Alo 199 çağrı merkezi ve randevu.nvi.gov.tr adresinden alınacak randevuyla birlikte, tüm nüfus müdürlüklerinde T.C. Kimlik Kartı'na aktarılacak. Bu hizmetten herhangi bir ücret alınmayacak.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ÇİPLİ, KİMLİK, KARTLARINDA, YENİ, DÖNEM, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı