Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 09:53 Bu haber 1492 kez okundu
 
CHP VE İYİ PARTİ’DE İŞBİRLİĞİ
- Haberi
CHP VE İYİ PARTİ’DE İŞBİRLİĞİ

İlçemizde yerel seçim havası kendini göstermeye başladı. Banaz’da Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti yapılacak 31 Mart seçimlerinde işbirliğine girdi. 

İttifak olarak değerlendirilen girişim resmen açık-landı. Cumhuriyet Halk Partisi binasında yapılan açıklama-da ittifak için anlaşıldığı belirtildi. Banazlı CHP’liler ve İyi Parti’lerin katıldığı toplantıya Uşak CHP Milletvekili Özkan Yalım’da katıldı.

Buluşmada bir konuşma yapan CHP Banaz İlçe Başkanı Etem Erdem; ittifak için karar aldıklarını ve bu karar sonucunda önümüzdeki yerel seçimi alacaklarını belirtti.

İyi Parti kurucusu olan ve aynı zamanda ittifak sonucu CHP İl Genel Meclisi 1. sıra adayı olan Kürşat Ceylan ise yaptığı konuşmada birlikten güç doğacağını ve bu işbirliğinin olumlu sonuçlar getireceğini söyledi. Banaz ilçesinde İyi Parti’nin iyi bir oy potansiyeline sahip olduğunu, birleştikleri takdirde seçimi sorunsuz bir şekilde alacaklarını belirten Ceylan, ittifakın hayırlı olmasını diledi.

Son olarak ise CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Bu ittifak sayesinde ortak gücümüzle Banaz ilçesinde inşallah seçimi kazanacağız. Hatta ve hatta İl Genel Meclisine ise bu seçimde Banaz’dan iki adayımızı da göndereceğiz” diyerek her iki partinin vatandaşlarından da çalışmaları sıkı tutmalarını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Ahmet Olgay Altındağ’da buluşmaya katılan vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Altındağ vatandaşların gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: CHP, VE, İYİ, PARTİ’DE, İŞBİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı