Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 10:14 Bu haber 2810 kez okundu
 
CHP’DE ÜYELER DELEGELERİ SEÇTİ
- Haberi
CHP’DE ÜYELER DELEGELERİ SEÇTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Banaz İlçe Başkanlığı delege seçimleri pazar günü yapıldı.

Seçimlerde köylerin çoğunluğuyla birlikte ilçe merkezindeki mahallelerin delegeleri kullanılan oylarla tespit edildi.

Önümüzdeki ay yapılacak olan CHP ilçe başkanlığı için heyecanlı süreç başladı. Bu doğrultuda ilk olarak delege seçimleri yapılıyor. Geçen haftalarda bazı köylerde ve Kızılcasöğüt’te tamamlanan seçimlerin en önemli bölümü olan ilçe merkezinin seçimleri tamamlandı.

Partinin ilçe başkanı Etem Erdem’in yeniden aday olmayacağını belirtmesinin ardından başkanlık için adaylar ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak adaylığını açıklayan Kürşat Kacargil, yoğun bir çalışma başlattı. Ardından geçen seçimlerde belediye başkanı adaylığı için adı geçen Kadir Tümer de ilçe başkanlığına adaylığını koydu. Sonrasında ise Radyo sahibi İrfan Sayar da ilçe başkanı adayı olduğunu belirterek yarışta kendisinin de olduğunu söyledi.

Pazar günü Kürşat Kacargil ve Kadir Tümer’in hazırladığı listelerle ilçedeki delege seçimleri yapıldı. Sayar ise kendisinin liste çıkarmayacağı, seçilecek delegelerle seçime gireceğini belirtti.
Yapılan seçimlerde 20 delegeli Cumhuriyet Mahallesinde ve 31 Ağustos Mahallesinde Kürşat Kacargil’in, 18 delegeli Dilek Mahallesi, Şehitler Mahallesi ve İslam Mahallesinde Kadir Tümer’in listeleri en fazla oyu alarak seçimlerde delegelikleri kazandılar.
Cumhuriyet Mahallesinde : Kürşat Kacargil, Ahmet Özkan, Ülker Mıdır, İsmail Ünal, Hayati Ertuğrul, Cengiz Demir, Mehmet Hanlı, Osman Genç, Ayşegül Yıldız.
Dilek Mahallesinde : Tahsin Erdem, Erkan Arsa, Alaittin Zeybek, Fadime Atasoy, Aynur Alkan, Ömer Demirhan, Ahmet Ekinci, Halil İbrahim Şahin, Musa Tosun, İsmail Altınkaya.
31 Ağustos Mahallesi : Ali Aslan, Sadık Yaşar Çakır, Ferudun Özmen, Hicri Baysal Şahin, Hidayet Köksal, Mehmet Çetin, Mehmet Emin Gökkaya, Metin Çelebi, Osman Ören, Rüstem Sunal, Ertuğrul Barlay.
Şehitler Mahallesinde : İsmet Demirayak, Halim Duman, Namık Acar, Zeki Çayır, Gürcan Karaduman, Cemre Şevval Pekşen.
İslam Mahallesinde : Turgut Aslan, Ali Aktuğ.
Hamamboğazı Mahallesinde : Bülent Öztürk ilçe merkezindeki yeni delegeler oldu.
İlçe başkanlığı seçiminin Aralık ayı ortalarında veya Ocak ayının ilk haftasında yapılacağı belirtiliyor.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: CHP’DE, ÜYELER, DELEGELERİ, SEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı