Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 09:54 Bu haber 1551 kez okundu
 
CAMİYE GEÇİŞE BARİYERLİ ENGEL
- Haberi
CAMİYE GEÇİŞE BARİYERLİ ENGEL

İlçemizde demiryolu yaya geçişinin kapatılması tepklere yol açtı. Şehitler Mahallesi Sanayi caddesindeki Malaklar Camii önündeki demiryolu geçdi yayalara kapatıldı.

Uzun yıllardır yayaların ve mahalle sakinlerinin camiye namaz kılmak için geçtikleri bölüm demir parmaklıklarla kapatıldı. Konuyla ilgili şikayetlerini ilk olarak Banaz DDY Şefliğine ileten vatandaşlar konuya çözüm bulamadı. Ardından DDY Bölge Müdürlüğüne gerekli şikayetler yapıldı. 

Kurum, geçen trenler için yaya geçidinin tehlike oluşturduğu, meydana gelebilecek kazalara karşı sorumluluklarının olduğu belirtildi. Be sebeple yayaların geçtiği bölümü kapatmak zorunda kaldıkları belirtildi.

Mahalle sakinleri ise 10 metre ötedeki komşularına ulaşmak için en az 1 km’lik mesafeyi dolaşmaları gerektiği, bunun da yaşlı insanlar açısından imkansız bir durum olduğunu belirttiler.
Ayrıca yıllardır bu geçişte bir kazaya meydan verilmediğini, ancak 700 metre ilerdeki Erceş hemzemin geçidinde bariyer olmadığı için daha fazla kazalar olduğu iddia edildi.
Geçidin kapanmasının özellikle yaşlı vatandaşların 20-30 metrelik mesafedeki camiye ulaşmanın imkansız hale getirdiğini de belirttiler. Mahalle halkı sorunlarına çözüm bulunmasını istediklerini, bu çözümün ise camiye geçişe bariyer konulmasının olmadığını söylediler.
Şikayete konu yeri incelediğimizde vatandaşların haklı olduğu, şayet konuya sağlam bir çözüm bulunması isteniyorsa en azından yayalar için kısa mesafeli bir üst geçit yapılarak mağduriyetin giderilmesi gerektiğini belirtiyoruz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: CAMİYE, GEÇİŞE, BARİYERLİ, ENGEL,
Yorumlar
Haber Yazılımı