Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 10:12 Bu haber 304 kez okundu
 
BÜYÜK ŞAİRİ ANDIK
İLÇEMİZDE 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
- Haberi
BÜYÜK ŞAİRİ ANDIK

Belediye Kültür Sarayında gerçekleşen programdailk olarak İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Banaz Şehit Sadık Kozak Anadolu Lisesi Müdürü Akın Demirci yaptı.

Demirci konuşmasında günün anlamına değinirken, bağımsızlık için yüzbinlerce şehit verildiğini söyledi. İstiklal Marşı'nın önemine değinen Eraslan, "Şair Mehmet Akif Ersoy'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bize böyle bir eser bıraktı. Kendisini rahmetle anıyoruz. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" dedi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan slayt gösterisinin sunulmasının ardından şiirler okundu. 12 Mart İstiklal Marşı’nın yazılışı ile ilgili orotoryo gösterisi sunuldu.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında “On Kıta Bir Vatan İlelebet” temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Resim yarışmasında birinci olan Şehit Vehbi Demir İlkokulu öğrencisi Esma Düşlem Kayahan, şiir yarışması birincisi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Zehra Daşkale ve kompozisyon yarışması birincisi Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Rabia Ergül ödüllerini Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, resim yarışması ikincisi Şehit Vehbi Demir İlkokulu öğrencisi Ecrin Yokuş, şiir yarışması ikincisi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ayşe Yurdakul ve kompozisyon yarışması ikincisi Şehit Sadık Kozak Anadolu Lisesi öğrencisi Kumsal Güneş Tetik’e ödüllerini Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, resim yarışması üçüncüsü Şehit Vehbi Demir İlkokulu öğrencisi İzzet Sunal’a, şiir yarışması üçüncüsü Halime Halil Kaya Ortaokulu öğrencisi Ali Efe’ye ve kompozisyon yarışması üçüncüsü Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi öğrencisi Sude Naz Yılmaz’a ödüllerini Banaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Mustafa Aydeğer takdim etti.
Programda Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar kısa bir konuşma yaptı. Milli Şairimiz Mehmet Akif Esoy’a rahmet dilerken, İstiklal Marşı’nın da önemine değindi. Bu gibi törenleri ve özellikle öğrencileri özlediklerini belirten Çağlar, inşallah pandemi süreci son bulduğunda eski günlerimize geri döneceğiz dedi.
Törene Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdür Vekili Mehmet Arslan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Akpınar, daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: BÜYÜK, ŞAİRİ, ANDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı