Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 09:50 Bu haber 779 kez okundu
 
BAŞKANDAN HABERSİZ YER TAHSİSİ Mİ YAPILMIŞ
- Haberi
BAŞKANDAN HABERSİZ YER TAHSİSİ Mİ YAPILMIŞ

Uşak Belediyesi’nde Afganlılara yer tahsisi yapıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Belediye binasının girişindeki tabelayla belgelenen konu hakkında İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz, Belediye Meclisine bir soru önergesi verdiklerini açıkladı.

Afganlılara yer tahsis edildiği iddiaları Uşak’ta skandal yarattı. İyi Parti tarafından ele alınan konu hakkında bir araştırma yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, sorulara şu cevapları verdi. Taşınmazın Afganlılara kiraya verilmediğini, dolayısıyla sözleşmesinin olmadığını, tahsisten haberleri olmadığını ve Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 20/08/2021 tarih ve 16434 sayılı yazısı ile Zabıta Müdürlüğünce tahliyesinin istendiğini belirtti.
İyi Parti Uşak İl Başkanlığı, “önerge verdiğimiz gün Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın bilgim yok, araştırıp cevap vereceğim bir dahaki oturumda” demişti. Belediye Başkanın haberi olmadan bir kamu binası nasıl olabilir. Tabelası asılıncaya kadar görevlilerin hiç mi haberi olmadı, gasp var demek ki, Belediyenin bu cevabıyla da sorumuz tam yanıtlanmasa da İYİ Parti meclis gurubumuz bir işgali önlemiş 5 oda verilmesine engel olmuştur" dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: BAŞKANDAN, HABERSİZ, YER, TAHSİSİ, Mİ, YAPILMIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı