Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 09:38 Bu haber 420 kez okundu
 
BAŞKAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
UŞAK BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIN HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA UNUTMADI
- Haberi
BAŞKAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşaktaki bütün medya mensuplarının Gazeteciler Günü’nü kutladı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir toplantı yapan Çakın, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Covit-19'un getirdiği sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 10 Ocak’ta gerçekleştirilemeyen Çalışan Gazeteciler Günü Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen programla kutlandı.
Düzenlenen programa Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Belediyesi Başkan Yardımcıları, ulusal ve yerel basın yayın organlarının temsilcileri katıldı.
Başkan Çakın, Türk basınının tarihten bu yana birçok toplumsal olayda önemli bir rolü göğüslediğini ifade ederek, yakın tarihimizdeki en önemli örneklerinden bir tanesinin 15 Temmuz olduğunu kaydetti. Gazeteciliğin, normal zamanlarda dahi önemli bir misyonu barındırdığını paylaşan Çakın, “Gazetecilik; halkımızın tarafsız, doğru ve eksiksiz bilgiye ulaşabilmesinin teminatı, onların taleplerini üst yönetimlere aktararak çözüm aramak, kamunun vicdanı ve sesi olmak demektir. Gazetecilerimizin üstlendiği görev ve sorunlulukların farkında olan bir yönetim anlayışıyla, bizler de Uşak Belediyesi olarak daima basın mensuplarımızın yanında yer almaya, her anlamda onların destekçisi olmaya gayret gösteriyoruz ve göstereceğiz.” dedi.
Gazeteciler Günü buluşmasında 2020 yılında Uşak Belediyesi’nin hayata geçirdiği çalışmalara da değinen Başkan Çakın, alt yapıdan üst yapıya, sosyal ve kültürel projelerden sosyal yardımlara kadar her alanda hizmet üretildiğini ifade etti.
Pandemi sürecinde üstün bir mücadelenin ortaya koyulduğunu, salgına rağmen hizmetlerin durmadan devam ettiğini dile getirdi. Çakın, “Uşak için kesintisiz hizmeti ilkemiz biliyoruz” dedi.
 
Bütün sıkıntı ve pandemiye rağmen belediyenin geçmişten gelen borcundan bir bölümünü ödediklerini belirten Belediye Başkan Çakın’ın konuşmasından satır başları şöyle:
 
* Belediyemiz, 2020 yılı boyunca 204 bin metrekare ham yol açımı, 28 bin ton sıcak asfalt serimi, 206 bin metrekare sathi yol kaplaması gerçekleştirdi. Ekiplerimiz tarafından 104 bin metrekare taş parke taş parke imalatı ve 25 bin metre bordür döşeme işlemi ile 105 bin metrekare sıcak asfalt yaması yapıldı.
* Kentsel Dönüşüm alanının canlanması ve yatırımların karşılık bulması adına, Belediyemize ait 5 müdürlük ve bazı servisler bölgede bulunan yeni hizmet binasına taşındı.
* Pazar esnafımızın ve hemşehrilerimizin, hem kış hem de yaz şartlarından olumsuz etkilenmemesi için Fatih ve Cuma Pazarlarının etrafını kapattık. Ayrıca Karaağaç Şehitler Stadyumu’nun yan kısmına, bölgenin ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir kapalı pazar yerinin kazandırılması için çalışma başlattık.
* 2017 yılının en iyi kamu kuruluşları projesini şehrimizle buluşturarak, annelerin günlük hayatlarında yaşadığı bebek emzirme ve bakım sorununa köklü bir çözüm sağladık.
* Kalfa Mahallemizin arzu ettiği çok amaçlı kapalı salonunu tamamlayarak hizmete sunduk.
* Milli servet sayılan ve zaman içerisinde atıl duruma düşen Huzurpark Amfi Tiyatro’yu yenileyerek etkinliklere hazır hale getirdik.
* Yine Huzurpark’ın üst kısmında yer alan ve hemşehrilerimizin kavuşmak için gün saydığı Şelale Restoran için başlatılan revizyon çalışmalarını tamamladık ve her şeyiyle hazır hale getirdik.
* Büyük yatırımlarla inşa edilmiş olan ancak yıllardır layıkıyla değerlendirilemeyen Atakule’nin; şehrin simge yapılarından biri haline gelmesi ve bir şehir müzesine dönüştürülmesi için çalışma başlattık.
* Şehrimizdeki sosyal donatı ihtiyacını karşılamak üzere 19 yeni çocuk park alanını hemşehrilerimizle buluşturduk. Sağlıklı yaşam için 24 parkımızı spor aletleriyle donattık. Kentimize bir yıllık süreçte 80 bin 859 metrekare yeni yeşil alan kazandırdık.
* Şehrimizdeki sanat anlayışına yeni bir yön vermek adına çalışmalar başlattık. Bu kapsamda, yılın ilk aylarında birçok önemli konseri kent halkıyla buluşturduk.
* Belediyemiz tarafından kentin tanıtımında ve yeni neslin spora teşvikinde önemli bir rol üstlenen Uşakspor’umuza sahip çıktık. Şampiyonluk iddiasını sürdüren Uşakspor için, Huzurpark’taki spor tesislerine iki yeni çim saha yaptık.
* Yine geleneksel sporlarımıza sahip çıkarak, ata sporumuz ciride verdiğimiz desteğin yanı sıra Kemankeş Okçuluk sporunu da şehrimizle buluşturduk.
* Spor severleri kum voleybolundan tenise kadar farklı birçok branşta turnuvalarla birleştirdik.
* Gönül Belediyesi olma şiarıyla çıktığımız bu kutsal yolda, 3 bin 505 gıda paketi, bin 300 temizlik malzemesi, 2 bin 615 sebze ve meyve kolisi, 336 vatandaşımıza kıyafet, 450 ailemize nakdi yardım yaptık. 77 ailemize 2. el eşya, 720 ailemize de hoş geldin bebek paketi teslim ettik.
* İnsanımıza hizmeti öncelediğimiz yönetim anlayışımızda, sokaklarımızın sessiz paydaşı sokak canlılarımızı da unutmadık. Bu kapsamda olası yaralanma ve hastalık durumlarına en hızlı ve sağlıklı müdahale için ambulans niteliğindeki “hayvan acil müdahale aracını” hizmete soktuk.
* Ayrıca sofralarımızdan artan bayat ekmekleri hayvanlarımızla buluşturmak, israfı önlemek üzere, “Bayat Ekmek Toplama” kutuları oluşturarak şehrimizin çeşitli noktalarına yerleştirdik.
* Katı atık düzenli depolama tesisimizin bulunduğu bölgeye enerji üretim tesisi yaparak çöplerden elde edilen metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesini hedefledik.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: BAŞKAN, GAZETECİLER, GÜNÜNÜ, KUTLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı