Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 17:26 Bu haber 1586 kez okundu
 
BANAZ BİR ÇINARINI DAHA YİTİRDİ
- Haberi
BANAZ BİR ÇINARINI DAHA YİTİRDİ

Banaz’ın en eski işadamlarından Mehmet Erdem aramızdan ayrıldı.

Banaz’ın en önemli müteşebbis simalarından Mehmet Erdem’i yitirdik. Banaz’ın geçmişte iki dönem belediye başkanlığı yapan Tahsin Erdem’in, Banaz Ziraat Odası Başkanlığı ve CHP ilçe başkanlığı yapan Etem Erdem’in, Uşak Milletvekili Adayı olan Av. Hayri Erdem ve Banaz Belediye Meclisi Üyesi Ülkü Erdem ile Ayşe Hanım ve Fadime’nin babaları rahmetli Makbule Erdem’in eşi Mehmet Erdem’i yitirdik.

Banaz’ın Gedikler köyünden ilçemize yerleşerek ticaret hayatına atılmış ve ilk benzinliği açarak hizmet sektöründe yer almıştır. Daha sonra un ve nişasta fabrikaları da açarak Banaz ekonomisine katkıda bulunmuştur. Sosyal ve kültürel alanlarda bir çok katkılar sağlayan Erdem eşi Makbule hanım ve kendi adı Mehmet Makbule Erdem İlköğretim Okulu’nu yaptırarak milli eğitimin hizmetine sunmuştur. Uzun yıllar Türk Hava Kurumu Başkanlığı görevini de yürüten Erdem, Banaz’ın siyasi ve sosyal hayatına büyük katkılar sağlamıştı.

93 yaşında hayata gözlerini yuman Mehmet Erdem bir süredir rahatsızlığı devam ederken yaşama veda etti. Pandemi süreci olmasına rağmen sevenleri tarafından ebedi istiratgahına yani dünyaya göz açtığı köyü Gedikler mezarlığına defnedildi.

Allah rahmet eylesin, sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: BANAZ, BİR, ÇINARINI, DAHA, YİTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı