Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 11:01 Bu haber 1309 kez okundu
 
BANAZ ADD KONFERANS DÜZENLEDİ
- Haberi
BANAZ ADD KONFERANS DÜZENLEDİ

ADD Banaz Temsilcisi ve CHP Belediye Meclis Üyesi Kürşat Kacargil’in girişimleriyle düzenlen konferans Belediye Kültür Sarayında verildi. 

Cumartesi günü verilen konferansa Emekli Amiral Türker Ertürk konuşmacı olarak katıldı. 

“Suriye ve Doğu Akdeniz de “Türkiye Ne Yaptı, Ne Yapıyor ve Ne Yapmalı” konulu konferansta yaşanan dış politikadaki sorunları konuşmacının çözüm önerileri ile anlatması ufuk açıcı oldu.

Türker Ertürk konuşmasında “Türkiye’nin ulusal çıkarları için iktidar bu vahim hatalardan acilen dönmelidir. Suriye konusunda merkezi hükümet ile işbirliği yapmalı, bölge ülkeleriyle dostane ilişkileri geliştirerek Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’deki çıkarlarımızı korumalıdır.
Hiçbir ülkeye düşman değiliz. Ancak hiçbir ülkeninde çıkarlarımızı çiğnemesine izin vermeyiz dedi. Mavi vatan olarak değerlendirdiğim kıta sahanlığımızdaki denizlerimizin de, çocuklarımızın 250 yıllık geleceğini ilgilendiren enerji yatakları olduğunu bu konudaki mücadelede iktidarın yanlış politikaları yüzünden ülkemiz yalnız bırakılmıştır” dedi.
Dinleyicilerin büyük keyif aldığı sunum sonrasında soru cevap bölümündeki sorulara verilen cevaplardan sonra toplantı sona erdi.
İlçemizde böyle bilgilendirme amaçlı toplantıların artması gereği ile emeği geçenleri kutlarız.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: BANAZ, ADD, KONFERANS, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı