Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 18:33 Bu haber 3363 kez okundu
 
ASFALT CAMİİNİN TEMELİ ATILDI
- Haberi
ASFALT CAMİİNİN TEMELİ ATILDI

İlçemizde hizmet veren Asfalt Camii, geçtiğimiz ay yenisi yapılmak üzere yıkılmıştı. Bir süredir plan proje işleri süren yeni caminin temeli geçtiğimiz hafta törenle atıldı.

Aslen Corum köyünden olan ve Almanya’da ikamet eden Remzi Öztürk bir cami yaptırmak için kolları sıvadı. Bu arada sürekli tadilat gören Asfalt Camii’nin ihtiyaca cevap veremediği belirtilmekteydi.

Bu doğrultuda hayırsever vatandaşa caminin yenilenme fikri teklif edildi. Kabul gören fikre göre caminin yenilenmesine başlandı.

Hayırseverin istediği doğrultusunda yeni caminin adının Zeliha Hatun Vakıf Camii olmasına karar verildi. Caminin temeli geçtiğimiz hafta Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Müftü Remzi Karadoğan, Hayırsever Remzi Öztürk ve vatandaşların katıldığı törenle atıldı. Törenin ardından konuklara ikramda bulunuldu.

Eski caminin 146 m2 olduğu, yeni caminin ise 340 m2 olacağı belirtildi. Çift minareli cami asansörlü, alttan ısıtma sistemli, doğalgazlı olacağı, son cemaat yeri fetva irşat odası, çocuk emzirme odası, gençlik merkezi ve dersliklerden oluşacak asansörlü bir cami olacağı belirtildi. 
Zeliha Hatun Vakıf Camiinin yaklaşık olarak 2,5 ile 3 milyon liraya malolacağı belirtildi. 
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ASFALT, CAMİİNİN, TEMELİ, ATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı